Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Будівлю Рівнеоблради та ОДА планують додатково захистити

У будівлі Рівненської обласної ради, в якій також розташована ОДА, планують посилити заходи безпеки, в тому числі й протипожежної. Про це повідомили на офіційному сайті ради.

6 липня з цього приводу представники облради та облдержадміністрації провели спільну нараду. Як ідеться в інформації пресслужби, відповідні рекомендації органи влади отримали від СБУ та ДСНС.

Джерело Рівне.Суспільне

Фізична безпека

Як ідеться в повідомленні на сайті облради, наприкінці квітня у будівлі СБУ провела антитерористичні навчання. За їх підсумком Антитерористичний центр вказав на низку недоліків, які варто усунути у владній будівлі.

Працівниця пресслужби облради Ольга Соколовська пояснила Суспільному, що мають змінити.

"Попередньо – планується встановлення турнікетів з карткою електронного пропуску, аварійне блокування дверей, комп'ютерну фіксацію відеоспостереження, також поставити додаткові камери. Мають перелаштувати різні входи: центральний, боковий та перехід в будівлю облради з боку ЦНАПу. Варто зазначити, що будівля має статус об'єкту посиленого захисту", – каже Ольга Соколовська.

Нагадаємо, наразі на двох входах варту несуть бійці Нацгвардії. Ще один перехід з боку ЦНАПу – не охороняється.


Чи вплине це на доступність

Суспільне запитало прессекретарку, чи можна посилення заходів безпеки вважати кроком до закритості органу влади від суспільства.

"Ні, на відкритість обласної ради до законослухняних громадян ці заходи ніяк не будуть впливати. Ми залишаємось прозорими й відкритими. До того ж ніхто не скасовує прийоми громадян чи відвідування сесії і не обмежує право людей на протест", – зазначила Ольга Соколовська.

Під час наради перший заступник голови облради Сергій Свисталюк зазначив, що до найближчої сесії облради вони мають намір отримати приблизні розрахунки, скільки буде коштувати проєктно-кошторисна документація на впровадження додаткових заходів безпеки.


Відомо

  • Про встановлення додаткових заходів безпеки у будівлі облради та ОДА говорили ще у 2018-му році. Тоді в СБУ зазначили: перевірка показала, що до будівлі, попри охорону, може зайти фактично будь-хто із сумкою, яку не перевіряють. Минула влада тоді також заявляла про необхідність встановлення додаткової пропускної системи та додаткового відеоспостереження.

  • У 2018-му році в СБУ зазначили, що щодня до будівлі може заходити до трьох тисяч людей, а охоронці-нацгвардійці часом фізично не в змозі проконтролювати все.

#безпека 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: