Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Битва за Зміїний: росіяни підігнали до острова плавучий кран і десантний катер

Росіяни намагаються облаштуватися на українському острові Зміїний та відновити контроль після нещодавного розгрому Силами оборони.

Як свідчать знімки MAXAR за 12 травня 2022 року, які опублікувало CNN, для цього використовують судна Чорноморського флоту.

На супутниковому знімку північної частини острова видно, що до острова прибув десантний катер проекту 11770 “Сарна”. Він причалив до острова, а його десантна апарель опущена. Що може свідчити про те, що росіяни доставили на острів вантажі або, навіть, якусь одиницю військової техніки.

Також росіяни підігнали до острова плавучий кран, ймовірно, проекту 02690. Чорноморський флот РФ має у своєму складі два таких плавзасоби. Це судна водотонажністю 2000 т, здатні автономно перебувати в морі до 10 діб. Вантажопідйомність – до 150 тон.

Плавкран перебуває поблизу затонулого десантного катеру проекту “Серна”, який був знищений ударом українського БПЛА Bayraktar TB2. Ймовірно плавкран прибув до острова, щоб підняти затонулий катер і зробити підхід до острова безпечним для суден.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що острів має стратегічне значення як для України, так і для російських окупантів, оскільки дозволяє контролювати надводну та певною мірою повітряну обстановку на півдні України. Також острів Зміїний стратегічно важливий з точки зору можливості висадки Росією тактичного морського десанту.

За словами генерал-майора Кирила Буданова, теоретично це єдиний регіон, через який російські окупанти можуть спробувати висадити десант на територію окупованого Придністровського регіону Молдови.

Нагадаємо, протягом 7-8 травня Сили оборони України завдали низку ударів по острову Зміїний. Зокрема були знищені десантний катер, до 5 швидкісних катерів “Раптор”, знищено гелікоптер Ми-8 з десантом а також зруйнована інфраструктура острова.

Джерело: CNN


 

#Зміїний  #війна 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: