Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Бендеру і не снилося

Для початку треба вирахувати невеликий кооператив, який при цьому має непогані гроші на рахунку, одне слово, не бідує і в перспективі має змогу заробляти ще більше. У цьому кооперативі обов’язково треба знайти людину, незадоволену діями керівника, а такі, повірте, завжди знайдуться, і спробувати його переманити на свій бік. Способи бувають різні – від залякування до матеріальної винагороди. Затим обов’язково треба оформити протокол зборів цього кооперативу ( чи були вони насправді, не так вже й важливо) і підійти з цим доленосним документом до потрібного реєстратора, який внесе нові дані щодо зміни керівництва кооперативу, складу засновників тощо в Єдиний державний реєстр. А далі маховик закрутиться, на правах власника ти розпоряджаєшся майном і святкуєш перемогу. Ти – новий власник кооперативу, який приноситиме тобі непогані гроші.
Невеличкий кооперативний «Селянський ліс» із Зарічного, в якому 5 засновників і 30 найманих працівників, опинився у схожій ситуації. З керівництвом намагалися домовитися про співпрацю, але коли останні на це не пішли, вирішили йти іншим шляхом.

18 травня 2018 року Реєстраційний центр «Полісся» Кузьмівської сільської ради Сарненського району Рівненської області в особі реєстратора Олега Федоровича Ютовця здійснив реєстраційну дію. А саме – зміну керівника кооперативу «Селянський ліс» та зміну складу підписантів. 21 травня цей же суб’єкт державної реєстрації здійснив наступну реєстраційну дію – державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, що полягають у зміні статутного та складеного капіталу, зміні складу або інформації про засновників.
– Я, як голова кооперативу, що обраний загальними зборами засновників, підтверджую, що будь-яких пропозицій чи ініціатив із боку засновників кооперативу щодо питання зміни керівника юридичної особи та проведення загальних зборів засновників стосовно вищевказаних питань не приймав. На будь-яких зборах щодо зазначених питань я не був присутнім, – стверджує голова кооперативу, якого усунули нові засновники, Сергій Димарчук. За його словами, вказаний факт можуть підтвердити засновники кооперативу Геннадій Жмурак та Надія Дудко, котрі про проведення зборів також нічого не знали і повідомлені про це не були. Однак усіх їх позбавили права членства в кооперативі. Ще один засновник Ігор Вовк помер майже два роки тому.
22 травня Сергій Димарчук звернувся до антирейдерського штабу при ОДА.
Антирейдерський штаб вирішив його заяву скерувати у Головне управління поліції в Рівненській області, заяву Димарчука долучити до відкритого кримінального провадження за даним фактом, а Територіальному управлінню юстиції підготувати та направити до Мін’юсту подання про проведення камеральної перевірки державного реєстратора КП «Реєстраційний центр «Полісся» Кузьмівської сільської ради Сарненського району, яким було проведено реєстраційні дії, описані в заяві Сергія  Димарчука.
– «Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Агроліс», що в Березному, вони прибрали до рук дуже швидко, напевно, сподівалися, що за такою ж схемою приберуть до рук і нас. До працівників їздять двома джипами і тиснуть на них, щоб виходили на роботу, – каже ще один усунутий засновник кооперативу «Селянський ліс» та головний лісничий Геннадій Жмурак.
 Відсторонені члени кооперативу звинувачують у рейдерському зохопленні Володимира Іванова, нинішнього голову СВСК «Агроліс», у минулому керівника Березнівської райдержадміністрації та голову Фонду Держмайна в Рівненській області.
І насамкінець, як то кажуть, «вишенька  на тортик». Минулого року змінилося керівництво в кооперативі «Агроліс», що в Березнівському районі. Серед нових власників кооперативу бачимо знайомі прізвища Володимира Іванова, Юрія  Іванова, Богдана  Власюка. Прізвище останнього є і серед нових членів кооперативу «Селянський ліс» на Зарічненщині. До моменту обрання керівником Володимира Іванова кооператив очолювала Леся Тихончук, яка вже встигла покерувати і в кооперативі «Селянський ліс».
Якщо практика корпоративних спорів в кооперативах і надалі піде за одним сценарієм, то всі колишні колгоспні ліси невдовзі можуть опинитися в руках однієї людини – Володимира Іванова. От лише питання в тому, чи саме він пише сценарій, чи є лише режисером-постановником столичних сценаристів. Як кажуть, далі буде…
На жаль, отримати коментар керівництва обл­держ­адміністрації та облради з цього приводу нам поки не вдалося. Натомість, за наявною інформацією, Служба безпеки України, у відповідь на звернення депутатського корпусу Зарічненської райради щодо неправомірного захоплення кооперативу «Селянський ліс» невідомими особами заявила, що складу злочину в діях нових власників не вбачає і передала звернення Нацполіції для додаткового вивчення.
А ось адвокат Федір Яскевич вбачає у цій справі ознаки рейдерського захоплення. Вилучений автомобіль за рішенням суду мав би бути повернутий першим власникам кооперативу, але поліція його чомусь не віддає. Викликає подив і те, що колишніх засновників вивели зі складу кооператива без їхнього відома.
• Роман Вістенко

Коментарі:

Володимир Іванов, голова СВСК  «Агроліс»:
«Я не є ні головою цього кооперативу, ні його засновником, але про ситуацію в кооперативі «Селянський ліс» поінформований, вона для мене є простою і зрозумілою. Повірте, що я зі своїм досвідом і багажем знань ніколи не став би робити якихось незаконних кроків. Було сім членів кооперативу, один з яких помер. Три члени кооперативу привласнили собі всі блага, вони навіть не змогли подбати про вдову померлого, виділяти їй якісь дрова тощо. Решта троє членів кооперативу, дивлячись на цю ситуацію, у відповідь на наше звернення вирішили продати своє корпоративне право і дали довіреність на предмет того, щоб представляти їхні інтереси на зборах. Ми повідомили засновників кооперативу  про місце й час проведення зборів, провели їх і на зборах змінили голову кооперативу. Це звичайний кооперативний спір між учасниками, і влада не має права втручатися в корпоративні спори, тим паче ставати на сторону будь-кого з учасників. А ці двоє колишніх керівників одразу ж побігли до влади скаржитися на рейдерське захоплення кооперативу «Селянський ліс». Мені стало відомо, що під час спілкування з представниками преси колишні керівники кооперативу згадують моє прізвище, мовляв, що все це організував я.  Повторю ще раз: я не є ні членом, ні головою цього кооперативу. Як людина з достатньо великим життєвим досвідом, пораджу їм звернутися в суд, бо лише суд, а не райдерж­адміністрація чи облдержадміністрація,  може поставити крапку в цій історії.

Леся Тихончук, колишній голова кооперативу (з числа нових засновників):
«На даний час кооператив нараховує 11 членів, ми не виводили колишніх засновників, просто з’явилися нові.  Відкрито 5 кримінальних проваджень, серед яких і провадження щодо викрадення двох автомобілів товариства. До речі, один із автомобілів ми знайшли в гаражі райдержадміністрації, поліція вилучила його і забрала на штраф-майданчик, місцезнаходження іншого нам поки що невідоме. Наймані працівники на роботу не виходять, трапляються випадки загоряння лісу, роботою ніхто не займається. Кооператив має працювати, а попередні керівники, які є засновниками, самоусунулися від виконання своїх обов’язків, ще й підговорили працівників не йти з нами на контакт.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: