Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Батьківський ультиматум

Кілька років тому саме в  такий спосіб батьки домоглися будівництва нових шкіл у селах Глинне та Дроздин  Рокитнівського району. Чи пройде такий метод тиску на владу нині, з огляду на ситуацію в країні, сказати важко. Але те, що будувати школу треба, бо кількість дітей тут із року в рік зростає, немає жодних сумнівів.

Тим часом мешканці села стверджують, що їх “годують обіцянками” ще з 2010 року. У 2013-му, коли Віце-прем’єр-міністром України став їхній випускник Олександр Сич, вони навіть повірили в те, що невдовзі будуть з новою школою. Проте, як кажуть, віз і нині там. Мовляв, проектно-кошторисна документація розробляється - і крапка.
У червні людям вкотре пообіцяли, що будівництво школи скоро розпочнеться, були серед тих, хто обіцяв, і депутати, які вже перестали бути такими, отож їхнім обіцянкам теж навряд чи можна вірити.
Люди не хочуть більше терпіти такої невизначеності і оголосили безстроковий бойкот.
— Вже сьогодні ми не пустили наших дітей до школи. А це більше 700 школярів. Поки не розпочнеться будівництво, ми не будемо їх пускати, - розповідає один із батьків. — Нам набридло хвилюватися, як доберуться наші діти до школи. Адже навчання в другу зміну завершується після 19 години. Нам потрібна нова школа!
• Василь Бурченя

Ситуацію прокоментували освітяни:

Григорій Таргонський,
начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА:
- У понеділок вранці відбулась зустріч з батьками з села Рокитне Рокитнівського району. Там у школі навчається 718 учнів, майже триста відвідують навчальний заклад у другу зміну. Однак, побудувати школу за один день – неможливо. Батьки знають, що з минулої осені розробляється проектно-кошторисна документація. На виготовлення документації необхідно півтора року,  далі вона підлягає експертизі. І лише тоді можна говорити про проведення тендерних процедур закупівель та початок будівництва. Його вартість, до слова, становить понад 76  мільйонів гривень – це перша і друга черги навчального закладу. Чому саме зараз виникла така ситуація – важко пояснити. Адже це не є аварійна школа, і крім дітей села Рокитне  на Рівненщині у 54 школах майже сім тисяч учнів ходять у другу зміну. Тому, поки не почнеться будівництво – спробуємо налагодити розклад уроків, щоб якомога менше дітей поверталось зі школи, коли стемніє.
Геннадій Грогуль,
директор Рокитнівського НВК “Школа І-ІІІ ступеня-ліцей”:
— У людей увірвався терпець. У нас в другу зміну вчаться понад 300 дітей. Адже загалом маємо 33 класи, усі вони переповнені, санітарні норми не дотримуються, бо вільних площ немає, уже зайняті всі комірки. Діти повертаються додому пізно ввечері, освітлення вулиць немає, всюди бродячі пси, тому хвилювання батьків можна зрозуміти. Ми усвідомлюємо, що за один день школу не збудують. Але батьки хочуть бути впевнені, що розробка технічної документації дійсно перебуває на стадії завершення, що ось-ось розпочнеться фінансування будівельних робіт і т. п. Думаю,  якщо вони почують вичерпну ввідповідь на ці питання, то стануть менш категоричними і дозволять своїм дітям відвідувати школу.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: