Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Банкрутство «Агатівки» – як віддзеркалення сьогодення?

У затишному куточку Гощанського листяно-хвойного лісу посеред незрівнянної природи ще у 80-х роках минулого сто­ліття спорудили дитячий санаторно-оздоровчий заклад “Агатівка”. Думаю, у багатьох жителів нашої області зберег­лися приємні спогади про дитинство у цьому санаторії: щоб оздоровитися, туди приїжджали на відпочинок діти не тільки з Рівненщини, а й із Житомирщини, Хмельниччини, Волині, Львівщини. “Агатівку” й досі називають одним з кращих санаторіїв у нашій області. Точніше – називали. Адже остан­ні події сильно вплинули на діяльність більшості дитячих оздоровчих комплексів. Не стала винятком і “Агатівка”, кош­ти до якої надходили, переважно, у літній період. Нині заклад, який став невід’ємною частиною історії Рівненщини, мо­жуть закрити через його банкрутство.

На території дитячої здравниці є стадіон зі спортивними майданчиками, плавальний басейн, ігрова кімната, бібліотека, ігрові майданчики. У лікувальному корпусі розташовані стоматологічний кабінет, фізкабінет, кабінет світлолікування, інгаляторій, 2 кабінети масажу, електросон, фітобар. Кабінети узабезпечені сучасним обладнанням, на якому працюють висококваліфіковані медичні працівники. А головний девіз колективу закладу – «Дітям завжди повинно бути цікаво!». Проте усі ці напрацювання можуть бути перекреслені...
Другого листопада Господарський суд Рівненської області розглянув позов Здолбунівської місцевої прокуратури, в якому вимагали скасувати право на постійне користування семи гектарами землі та повернути її сільській раді Гощанського району.
За словами речниці прокуратури Рівненської області Оксани Жужельської, прокуратура встановила факт порушення державних інтересів підприємством на підставі підробленого документа. Інтереси сільської ради було порушено, оскільки орендна плата за землю не надходила. Називати сільську раду та підприємство у прокуратурі відмовилися.

Однак із судового рішення, опублікованого на сайті «Єдиного реєстру судових рішень», журналістам стало відомо, що йдеться про Горбаківську сільську раду та дитячий заклад оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Агатівка».
Також на сайті «Єдиного реєстру судових рішень» зазначено, що суд позов прокуратури задовільнив і дав двадцять днів на його оскарження.
Сільський голова Горбаківської сільської ради Володимир Бойко розповів журналістам, що раніше був договір оренди щодо користування земельною ділянкою. Його попередник провів переоцінку вартості цієї землі, після чого ціна оренди суттєво зросла.
Також, за словами Володимира Бойка, прокуратура області провела розслідування і з’ясувала, що санаторій впродовж восьми років не сплачував за оренду землі.
Але виникає запитання: чому такі деталі виникли саме зараз, коли через карантинні обмеження,  фінансування (яке і в минулі роки трималося не на високому рівні) взагалі не було, а, відповідно, саме зараз легко тиснути на слабкі місця?
Раніше директор дитячого закладу оздоровлення Петро Стахов повідомив «Суспільному», що втрата державного акту постійного користування землею зобов’язує санаторій звернутися за оформленням оренди, але платити за неї нічим, адже навіть працівники санаторію більше семи місяців не отримували зарплати. Державних надходжень на підтримку діяльності підприємства цього року не було, власних надходжень через обмеження – теж.
Днями ми попросили у директора санаторію розповісти детальніше про цю ситуацію, але його відповідь була короткою:
 «Коментарів я вже не даю. Адже багато шуму, точніше – шумовиння, а толку з того немає. У нас все відбувається «шиворіт- навиворіт». Чи є від влади допомога? Та сама ж влада таку ситуацію й створила: у період пандемії санаторій не працював… Банкрутство і теперішня ситуація – це все її заслуга…».
Також Петро Стахов зазначає, що не буде оскаржувати це рішення в суді, адже на це зовсім немає коштів.
Чи посприяє місцева влада у підтримці життєдіяльності «Агатівки»?
Це питання ми поставили голові Гощанської райдержадміністрації Василю Романюку. І от що він відповів:
 «Про закриття санаторію я оце чую тільки від вас. Офіційною інформацією про це я не володію. Тому можу лише констатувати факт, що, згідно з поданням прокуратури, земля, яка перебуває під комплексом «Агатівка», передалася у власність громади. Згідно з новим чинним законодавством, є нова переоцінка земель. І не тільки «Агатівки», а взагалі – земель державної власності. Я не буду коментувати й те, що пишуть в Інтернеті, якщо немає офіційних документів. Та якщо, наприклад, буде банкрутство, то ця процедура теж передбачає певні якісь дії. Тобто буде вводитися аудит і по ньому зроблять висновок: санаторій банкрут чи не банкрут. Треба з’ясувати, як відбувалася їхня господарська діяльність у попередні роки. Можливо, знайдеться і якийсь компроміс. Громада розпоряджається земельною ділянкою, вона встановлює коефіцієнт оцінки, за  якою, відповідно, вона буде здавати землю в оренду. Поставить 1% – буде 1, поставить 12%  – так і буде. А те, що громада не отримувала 8 років плату за оренду, то це… будемо бачити рішення прокуратури. Мені здається, виникає підміна понять про те, що «Агатівка» закривається».
До слова, керівники дитячих оздоровчих таборів «Електронік», «Сигнал», «Країна мрій» та «Агатівка» неодноразово зверталися до керівництва Рівненської області щодо можливого банкрутства через карантинні обмеження.
Звичайно, компроміс можуть знайти, і питання можуть вирішити. Але також можуть цю землю віддати в якісь «інші руки», і на місці дитячого оздоровчого санаторію через деякий час виросте ще один житловий чи виробничий комплекс (як те вже траплялося не раз у нашій державі). Мабуть, останнє наразі потрібніше, ніж розвиток молодого покоління українців. Але це лише припущення.
• Олександра Нагорна

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: