Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Антикорупційний суд оштрафував на 25 тисяч адвоката, який передавав хабар судді

Вищий антикорупційний суд визнав винним адвоката з Рівненщини у пособництві зловживання службовим впливом для вирішення питань за хабар та оштрафував на 25 тис. гривень. 

Про це повідомляє "Главком" з посиланням на вирок суду від 22 травня. 

Мова йде про голову Володимирецького райсуду Леоніда Закревського, якого СБУ та НАБУ викрили на хабарництві у середині лютого. 

Як йдеться у матеріалах справи, адвокат виступав посередником між двома громадянами та суддею. Останній обіцяв за хабар вплинути на слідчого суддю для того, аби той скасував арешт майна та не притягували до адміністративної відповідальності. 

Сума хабара у 9 тис. гривень, який треба було передати голові суду, озвучив сам адвкат. Проте пізніше голова суду сам зателефонував громадянину та попросив його під'їхати до суду. Вже під час зустрічі, 7 лютого, суддя наполіг на передачі йому вже 10 тисяч гривень. 

А потім виставив ще одну умову - передати йому ще 10 тисяч гривень за не притягнення іншого громадянина до адміністративної відповідальності за водіння у стані алкогольного сп’яніння. Кошти просив передати через адвоката-спільника.

У рішенні суду йдеться, що 15 травня адвокат уклав угоду про визнання винуватості, повністю визнав свою винуватість та зобов'язався співпрацювати у викритті кримінальних правопорушень, до вчинення яких можуть бути причетними інші особи.

Згідно з угодою, обставинами, що пом`якшують покарання адвоката, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину. Обставинами, що обтяжують його покарання, є вчинення злочину повторно. Тому сторони дійшли згоди про призначення обвинуваченому покарання у вигляді штрафу 25,5 тис. грн.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя 3 березня надала згоду на утримання судді Закревського під домашнім арештом. 

6 березня Вищий антикорупційний суд 6 березня посадив підозрюваного суддю  під цілодобовий домашній арешт. 

15 квітня антикорупційний суд продовжив домашній арешт Закревському. 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: