Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Амстердам у Рівному

Частинку європейських міст з їхніми типовими кольоровими будиночками нині створюють у Рівному за колишнім дитячим садочком “Колобок”, поблизу пивзаводу. Незвично яскраві будівлі привертають увагу містян і гостей, а світлини із їх зображенням вмить розлетілися соціальними мережами. Ті, хто бачить цю барвисту вулицю, сприймають її як куточок Амстердама чи іншого європейського міста, але аж ніяк не Рівного. Тим часом кольорові будиночки – це лише початок проекту. Наразі там створюють ще й дворівневу підземну парковку.

– Хто бував в Амстердамі, у Гданську чи в Празі, то бачив подібні кольорові будинки. Ідея моя, але втілювати її в життя допомагає архітектор Дмитро Котляров, – розповів директор виробництва Мар’ян Года нашим колегам зі «Суспільного». Тут є і сприятливі умови: затишна пішохідна зона, а також тут знаходиться будівля, у якій колись мешкав засновник пивзаводу. Також у мене є ідея створити тут «Музей пивоваріння». Думаю, він буде цікавим і для рівнян, і для гостей нашого міста. А для комфорту людей в кольорових спорудах ми плануємо розмістити готелі, кафе, ресторани та конференц-зали.
На подвір’ї, яке буде оточене кольоровими будиночками, ініціатор проекту планує організувати місце зустрічі із художниками та музикантами, проводити різноманітні виставки, зокрема, і пивні. Має бути така собі «культурна європейська площа». Також пан Мар’ян додає, що виробництво пива з цього місця можуть перенести:
– Якщо вдасться реалізувати проект, то цей квартал ми будемо у майбутньому розширювати. А в європейських містах подібні виробництва виносять із центральних частин міста. Будемо пристосовуватися.

Європейська краса чи рівненська творчість?

Робити місто красивим – звичайно, добра справа. Однак, чи дійсно все так радісно та просто?
Адже на сайті пивзаводу у соціальній мережі «Фейсбук» Людмила Шеремета написала свою думку щодо цього будівництва:
«Зроблять музей і закриють Рівненський міський центр творчості учнівської молоді, де з дітьми займаються БЕЗКОШТОВНО. Але буде ж музей пива! А хто хоче думати про дітей – краще ж туристи. На дітях не заробиш...».
Та працівники заводу їй на це відповіли: «Будьте спокійні. Года не робить дурниць, не робить шкоди ні людям, ні місту. Якщо і реалізується проект, гарантую покращення для всіх, для дітей у першу чергу».
Дійсно, на вулиці Петра Могили будинок під номером 10 належав власнику пивзаводу Герші Пісюку. А із 70-х років минулого століття у цьому будинку розпочала функціонувати Міська станція юних техніків, нині ж – Рівненський міський центр творчості учнівської молоді Рівненської міської ради.
Ми вирішили запитати самих працівників центру творчості, яка ж ситуація наразі із їхнім приміщенням? І ось що розповів один із працівників (ім’я та прізвище просив не вказувати):
«У нас хочуть відібрати наше ж приміщення! Раніше цей будинок був у реєстрі пам’яток історії. Однак нині наша влада викреслила його із реєстру, зараз це приміщення перебуває на балансі міста. Тобто тепер воно не є пам’яткою історії. Відповідно – цей будинок може купити чи перепродати будь-хто, хто має гроші, узгодивши із міською владою. Мар’ян Года пропонує нам інше приміщення на тій самій вулиці – те, де зараз знаходиться телеканал «Рівне 1». Але, по-перше, це приміщення набагато далі, по-друге, все наше обладнання – компресори, фарби – а це, відповідно, звуки і запахи, – буде створювати дискомфорт для наших майбутніх «сусідів». Будуть постійні конфлікти. По-третє, зараз у нас є затишне подвір’я, на якому діти проводять свій вільний час – бігають, граються, запускають літачки тощо. А біля того приміщення, яке нам запропонували, – діти вискочать – і відразу дорога, відразу машини їздять…
Я чув по «Радіо Трек», що наше приміщення назвали нібито «занедбаним». Зараз Года закопав два поверхи бетону у землю, зніс наш паркан, будуючи паркінг. У позаминулому році у нас було зібрання вчителів, батьків та дітей, на якому він обіцяв відремонтувати наш фасад. Однак й досі того ремонту немає…
Якщо ж говорити про «занедбаність» будинку, то, думаю, «занедбане» у нас ставлення до педагогіки загалом: хіба нормально, що ще й досі в деяких районах Рівненщини є школи, де туалет знаходиться на вулиці?! Тобто, уявіть, як там дітям взимку… А про своє приміщення ми постійно піклуємося, до нас ходять займатися дітки, від них нарікань немає.
Тим часом, офіційне відкриття так званої «Європейської площі» у Рівному заплановане на літо наступного року. Та чи залишиться на своєму «історичному» місці Рівненський міський центр творчості учнівської молоді, – виникає запитання.
• Олександра Нагорна

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: