Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Амбулаторія у Морочному відкрита майже рік тому, а лікаря там так і немає

Майже рік тому у селі Морочне Зарічненського району відкрили нову лікарську амбулаторію. Раділи тоді цій події усім селом. Втім, як виявилося, марно. Адже позитиви реформованої медицини тут обмежилися красивими новенькими стінами та автомобілем. Тут уже майже рік навіть лікаря немає, а 9 поліських сіл обслуговують...фельдшер, медсестра сімейної медицини та санітарка з водієм. Реалії сільської медицини описав священик і краєзнавець із Зарічненщини Павло Дубінець.

"Торік із вдячністю, надією та сподіваннями відкрили в моєму Морочно амбулаторію доступної медицини. На торжестві все виглядало як у кіно: помпезні слова виступаючих, нагородження, квіти, надувні шари. І навіть квадрокоптер у небі знімав для гарної картинки, - написав на своїй сторінці у Фейсбук  Павло Дубінець. - Що тепер маємо? З позитиву - автомобіль новий для лікаря. Все інше... Лікаря як не було, так і немає, ба, більше - спрощено посаду лаборанта. Фельдшер, медсестра сімейної медицини та санітарка з водієм  - ось і вся доступна медицина на 9 сіл.

А що раніше мали? Лікар, медсестра, лаборант, патронажна над дітьми сестра, акушер, стоматолог, тіж санітарка і водій. Навіть аптека з польських часів діяла в селі. Тепер на словах медицина доступна і більше нічого. ДОЖИЛИСЯ! Чому все так? Хто винен якщо гасла хороші а насправді пшик? Невже в радянський тоталітарний час, здоров'я людини було важливіше ніж тепер в демократичній незалежній Україні? Питань багато.

Але є, мабуть, доля і вини нас самих, морочлян, бо живемо за принципом: моя хата скраю...чому не відстоювали аптеку, стоматолога, інші медичні посади які доступно нам наближали медичні послуги! Уся медична галузь котиться у прірву, і це очевидно на прикладі мого Морочно. Байдужі - значить нам так добре! Ось тільки за здоров'я своє тривожно. Вірніше хто допоможе на першій порі коли трапиться біда? ДОЖИЛИСЯ "

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: