Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Амбітні плани стають реальністю

Неабияк втішений початком будівництва і Вичівський сільський голова Віталій Полюхович. Власне, саме йому належить ідея зведення такого комплексу. Скажу відверто – коли рік тому почула від нього про цей задум, це здалося чимось зі сфери фантастики. Адже йдеться про масштабне будівництво у звичайному селі найвіддаленішого поліського району Рівненщини. Втім, наполегливим, схоже, під силу багато що.
– Селу конче потрібен такий комплекс, адже молоді у нас чимало, а провести дозвілля, зайнятися спортом – ніде, – розповідає Віталій Семенович. – Будинок культури в Бродниці – це хата ледве не часів Шевченка. Я вдячний за розуміння проблем нашої громади і допомогу у вирішенні проблеми народному депутату від нашого округу Василю Яніцькому. Саме за його сприяння виділено левову частину коштів на зведення культурно-спортивного комплексу із Фонду регіонального розвитку Державного бюджету. Посильну лепту внесли також сільська рада та район. Керівники і виконавчої, і представницької влади Зарічненщини підтримали ідею і сприяють її втіленню.
Загальна вартість будівництва сягає п’яти з половиною мільйонів гривень. Півтора з них мають освоїти вже до кінця нинішнього року, тому будівництво ведеться швидкими темпами. Розпочали б і раніше, каже Віталій Полюхович, але пригальмувала процес тривала тендерна процедура та паперова тяганина щодо видачі відповідних дозволів на будівництво. Завершити ж зведення комплексу планують через рік.
Тим часом на території Вичівської сільської ради впродовж року вдалося й ще чимало хорошого зробити для того, щоб тамтешнім людям жилося комфортніше. Зокрема, значно затишніше стало у місцевій лікарській амбулаторії. Старе, ще радянського зразка, обладнання для обігріву приміщення, яке було неефективним та дуже енергоємним, тут замінили на нове й сучасне. Радіють цьому і медичні працівники, і пацієнти, бо дійсно стало тепло і затишно. Витрати ж, а це 320 тисяч гривень, майже порівну розділили районний та обласний бюджети.
Наводиться лад й у інших установах соціального призначення. Зокрема, замінили вікна у клубах сіл Бутово та Вичівка, підремонтували адміністративне приміщення сільської ради, яке вже жодної критики не витримувало. Впорядковано також генеральні плани сіл Бродниця та Вичівка, вже завершується процес зміни меж населених пунктів, придбано та встановлено контейнери для збору пластику, введено посаду соціального працівника при сільській раді. Останнє, каже Віталій Полюхович, було дуже на часі, адже, на превеликий жаль, у селах ради є багато неблагополучних сімей, тож потрібен постійний контроль за тим, у яких умовах вони виховують дітей.
Чималу суму цьогоріч надала сільська рада й матеріальної допомоги тим місцевим людям, котрі потрапили у скруту. А торік по п’ять тисяч гривень виплачено землякам, котрі пішли служити в армію за контрактом.
Аби ж мати змогу вирішувати насущні проблеми, тут активно працюють над збільшенням надходжень до сільської скарбниці. Зокрема, чимало підприємців, які були зареєстровані чи то в обласному центрі, чи навіть у Києві, сільський голова, так би мовити, перетягнув у віддалену Бродницю. Тож власні надходження у бюджеті сільської ради торік сягнули суми в один мільйон 174 тисячі гривень. Керівник громади переконаний, що й нинішнього досягнуть цього рівня, а відтак буде змога реалізувати ще чимало задумів.
– Дуже важливо, що депутатський корпус у нас хороший і активний. Не лише підтримують позитивні для громади питання, а й, якщо треба, самі засукають рукави і працюють на об’єктах, – з ентузіазмом підсумовує Віталій Полюхович.
Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: