Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

25-річна жертва ДТП біля Вараша не дочекалася медиків, бо ті їхали півгодини?

8 травня після 16-ої вечора в урочищі Дубрава коло Суховолі сталася страшна автотроща, в якій загинула 25-річна дівчина з села Озеро. Про це повідомляє "Володимирець.Сіті".

Очевидці стверджують, що червоний легковик «Mazda» начебто раптово виїхав на зустрічну, де в нього врізався чорний кросовер «Hyundai». Обоє машин розтрощені вщент.

Наразі причини аварії з`ясовує поліція.

Але найстрашніше інше: за твердженнями очевидців, які надавали першу допомогу учасникам ДТП, швидка медична допомога з Вараша приїхала на виклик … приблизно за півгодини.

І це при тому, що відстань від місця ДТП до Рафалівки (найближчого населеного пункту, де базуються парамедики), – всього 5-7 кілометрів, до Вараша – біля 10 кілометрів.

До того ж, один з добровільних рятівників, який і телефонував на «швидку», каже, що постраждала, яку витягнули із розбитої автівки, була жива.

Але перших 5 хвилин з початку виклику слухавку ніхто не брав. А коли медики приїхали – нікого було рятувати. Молода дівчина померла, не дочекавшись медичної допомоги.

Медики, які приїхали на виклик, лише констатували смерть, і оправдовувалися, що виїхали на виклик одразу по сигналу з диспетчерського пункту в Рівному.

Які нормативи виїзду бригади «швидкої» на екстрені виклики?

Назрівають питання до реформи невідкладної медицини.

Протокол Нормативу прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події становить у містах – 10 хвилин, у населених пунктах поза межами міста – 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Зазначені нормативи з урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей, епідеміологічної ситуації та стану доріг можуть бути перевищені, але не більше ніж на 10 хвилин.

Тобто формально у цій аварії дії медбригади наче в межах нормативу. Та у деталях події і в дотриманнях нормативів мають розібратися правоохоронці.

Нагадаємо: з квітня усі райони та міста Рівненщини – в єдиній системі екстреної меддопомоги області. Відтепер усі дзвінки, які здійснюватимуться на номер «103», надходитимуть у цю єдину диспетчерську. Завдяки GPS-системі диспетчер бачить місцезнаходження усіх автомобілів, що працюють на зміні, й скеровує на виклик ту бригаду, що знаходиться ближче до пацієнта. Це суттєво пришвидшує доїзд на виклик і дозволяє більш раціонально використовувати ресурси служби.

Норма доїзду — 10 хвилин по місту та 20 хвилин за його межами.

Але швидка з найближчої лікарні, яка раніше отримувала виклик, приїжджала набагато скоріше. Отже, така неефективна робота диспетчерських пунктів, які не працюють в межах протоколу, прирікає жертви на смерть?

Припущення

За даними поліції, аварія сталася о 16:15.

Коли приїхали журналісти (о 16:27), на місці аварії вже були десятки людей, постраждала померла. Зйомка велася приблизно о 16:30.

Оперативні служби прибули приблизно за 5-7 хвилин після приїзду журналістів на місце ДТП.

Але, за даними очевидців, швидка прибула через півгодини після автотрощі; отже, ймовірно, ДТП сталося раніше, як о 16:15. До слова, пожежна прибула після швидкої.

Усі ці наведені хронологічні моменти мають перевірити слідчі.

Поліції на момент фотозйомки біля місця ДТП ще не було.

Один з екіпажів патрульних ми побачили у самому Вараші на окружній за МЕМом, де копи якраз фіксували ще одне ДТП з механічними пошкодженнями.

Дані викладки – лише фактологічні припущення автора, які не мають на меті применшити роль реформ у медицині, а лише аналізують дії оперативних служб в окремо взятому випадку.

До слова

Саме місце аварії в народі вже давно прозване проклятим: тут регулярно трапляються важкі ДТП, часто – зі смертельними наслідками.

Одначе ніяких застережних чи інформаційно-попереджувальних знаків для водіїв тут досі не встановлено.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: