Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

10 тисяч доларів буде в економічному паспорті українця

Після запровадження «економічного паспорта українця» кожна дитина після народження в Україні отримає накопичувальний рахунок, яким власник зможе скористатися після досягнення повноліття.

Про це під час брифінгу розповів голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, коментуючи ініціативу Володимира Зеленського, відповідно до якої плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей, які вони зможуть витратити для здобуття освіти або купівлі житла.

За словами Гетманцева, рахунок дитини буде щомісяця поповнюватися на відповідну суму від ренти на корисні копалини, які видобуваються в Україні. «Таким чином кожна сім’я, яка має дитину, буде отримувати дохід від українських надр. Ця сума буде накопичуватися, і дитина зможе після досягнення повноліття використати цю суму або на навчання, або на купівлю житла», – повідомив він.

Данило Гетманцев також не виключив, що відрахування будуть не лише від ренти на видобуток корисних копалин, а й від інших платежів.

«Наприклад, від приватизації чи імпортного ПДВ. Але поки що ми говоримо тільки про ренту», – уточнив він.

Водночас, додав очільник фінансового комітету парламенту, якщо сума відрахувань буде меншою за встановлену законопроєктом, то різницю покриватиме держава.

«В нас народжується десь 300 тисяч дітей щороку. Ми розраховуємо на те, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів у гривневому еквіваленті з урахуванням інфляції», – заявив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Він зазначив, що попередньо планується поширювати програму на дітей, які народилися в 2021 році.

«Я б особисто виступав, щоб поширювати це на дітей, які народилися з 2019 року. Ми прийшли до влади 2019 року, обіцяли це 2019 року. І тому логічно з 2019 року цю програму розповсюджувати», – сказав очільник фінансового комітету.

За його словами, економічний паспорт буде адмініструвати держава, для чого створять державну установу Фонд майбутніх поколінь.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський ініціює законопроект про економічний паспорт українця, відповідно до якого плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей українських громадян і вони зможуть витратити їх для здобуття освіти в Україні чи купівлі власного житла.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: