«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
24 Травня 2018 року

Зоря - Плютинському: памятаємо і шануємо

4 травня минуло 90 років із дня народження Володимира Антоновича Плютинського – багаторічного керівника агрофірми «Зоря», двічі Героя Соціалістичної Праці, народного депутата кількох скликань, Господаря із великої літери, людини, яка фактично збудувала і прославила «Зорю» не лише на всю Україну, а й на весь колишній Союз та за його межами. З ініціативи та за спонсорства Групи компаній «VITAGRO» цього дня було проведено ряд заходів, присвячених пам’яті видатного земляка.

Зокрема відбувся Всеукраїнський молодіжний футбольний турнір за участю команд Рівненської, Волинської та Хмельницької областей. Згодом до підніжжя пам’ятника Володимиру Плютинському, що в центрі
с. Зоря Рівненського району, керівники Групи компаній «VITAGRO», Рівненської РДА, друзі та колеги засновника «Зорі» поклали квіти. Після цього у районному палаці культури відбулися урочистості, присвячені
90-річчю із дня народження Володимира Антоновича Плютинського. Присутні мали змогу переглянути документальний фільм про діяльність легендарного аграрія. У далекому 1951 році Володимир Плютинський очолив бідне і неприбуткове господарство – колгосп імені Ворошилова. Тоді на трудодень нараховували 8 копійок, а коробка сірників, як розповідав Володимир Антонович, коштувала 20. І вже за декілька років колгосп став кращим в Україні за врожайністю. 60-ті роки минулого століття – це час будівництва колгоспної індустрії. Тоді в Зорі було споруджено консервний та цегельний заводи, тепличний комплекс, склотарний завод, м’ясокомбінат і ряд інших переробних підприємств. 80-ті стали періодом найбільшого розквіту – господарство щороку мало чистого прибутку у валютному еквіваленті – 15-16 мільйонів доларів. Це дозволяло будувати чимало об’єктів соціально-культурного призначення. Саме тоді зорянці отримали 800 квартир, було зведено палац культури, школу, спорткомплекс, центральний корпус ЦРЛ, санаторій «Червона калина» та інші об’єкти. Володимир Плютинський творив село майбутнього. Нині його справу на зорянських землях продовжує ТОВ «Агрохолдинг «Зоря», що входить до Групи компаній «VITAGRO». Почесний президент  Групи компаній, народний депутат України Сергій Лабазюк, виступаючи перед гостями та мешканцями Зорі, зазначив:
– У свій час ці люди не побоялися взяти на себе величезну відповідальність – прийти на занедбану землю, на якій потрібно було не тільки мати бажання працювати, ще складніше – у поті чола втілювати це бажання в життя. Я переконаний, що було багато керівників у тодішньому Союзі, які мріяли створити  те, що створив Володимир Антонович зі своєю командою. Ми сьогодні не маємо  морального права забути все це. Майбутнє має той, хто пам’ятає свою історію. Отож, ми будемо завжди шанувати пам’ять про велику людину і втілювати в життя ті мрії, які не вдалося втілити йому. А ще продовжувати започатковану ним гарну традицію – ростити хліб і робити все, аби молодь не покидала території своїх сіл, а працювала на своїй землі. Я вдячний Володимиру Плютинському за те, що він зробив, вдячний усім тим, хто тоді не жалів сил й працював разом із ним на благо нашої держави й продовжує цю благородну справу нині.
Згадати друга, наставника і мудру людину приїхали до Зорі також і його багаторічні колеги, люди, які пліч-о-пліч працювали з Володимиром Плютинським, і тим, чого досягли, завдячують саме йому. Виступ Героя України, генерального директора ТОВ «Земля і Воля» з Чернігівської області Леоніда Яковишина був насичений емоціями, спогадами та вболіванням за долю України: «Із 1966 року майже 50 років ми працювали разом. Хто мене зробив таким, яким я є? Володимир Антонович! Такі люди, як він, народжуються дуже рідко. Сьогодні ми говоримо про все добре. Але я можу згадати і те, як цькували його, як псували йому життя... Він сприймав все дуже боляче, адже ми нічого не приховували один від одного. Він такий взірець для всіх поколінь! Якби нині в Україні робилося хоч 10 відсотків того, що робив він, – можете тільки уявити, яким було би життя в державі! Коли до нього приїжджали міністри із багатьох країн світу, вони казали, що нічого подібного на те, що він створив в аграрній промисловості, у світі немає!»
«Ми сюди часто приїздили. А 4 травня – обов’язково. І завжди звідси поверталися розумнішими, ніж їхали сюди. Ми черпали від Володимира Антоновича те, що треба бачити в майбутньому, й дізнавалися, що для цього потрібно зробити, – ділиться спогадами письменник і друг знаного аграрія Борис Кириченко. – І я бачу, що тут у залі панує оптимістично-діловий ген, який був у Володимира  Плютинського. Він був геніальним організатором, і цей дар Божий тут у вас залишився, адже ви допомагали втілювати його задуми».
«Він був мудрим. Він надто цінував це господарство. Гордіться цією величчю, яка народилася і працювала на цій землі. Як добре, що ви зробили це свято. Пам’ятайте Володимира Антоновича, він це заслужив, і українська земля заслужила мати таку людину», – ледве стримуючи сльози, зазначив головний лікар Рівненської  ЦМЛ Євген Кучерук, який дружив і майже до останніх хвилин життя був поряд із очільником «Зорі».  
Вдячність і повагу висловили й представники делегації із Хмельниччини. Зокрема земляк із села Борисів Ізяславського району Петро Зайчук наголосив: «У нас він народився і прожив нетривалий період часу, на вашій землі він зумів реалізуватися і втілити свої мрії в життя. Але для нас він також є гордістю і хорошим прикладом».
Спогади, часто зі сльозами на очах, перепліталися із прекрасними виступами художніх колективів районного палацу культури. Загалом захід був щирий, адже звідусіль лунали цікаві історії про минуле, звучали бурхливі оплески на виступи гостей, проник­лива українська пісня та запальний танець. У фойє була розгорнута фотовиставка. Цей день належав йому – Володимиру Плютинському, який залишив прийдешнім поколінням свою Зорю. Місцеві жителі вдячні керівництву Групи компаній «VITAGRO» за вшанування пам’яті Аграрія з великої літери.
Марта Ліснича

Версія для друку
19
від 12.05.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»