«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Жовтня 2018 року

Земляки закликали Віталія Скоцика балотуватися на посаду президента України

Це відбулося 13 серпня, напередодні Маковія, у рідному селі лідера Аграрної партії Симонові, що у Гощанському районі. Воно у цей день відзначало 472 річницю із дня свого заснування. Із цієї нагоди, за підтримки Аграрної партії, влаштували народне свято «Маковій настає – благодать нам дає». На ньому віншували як ветеранів аграрного руху, так і нинішніх хліборобів. До свята в місцевому господарстві «Агат» завершили жнива. Свою тисячу тонн хліба, як і в попередні роки, встиг намолотити і лідер Аграрної партії Віталій Скоцик разом із сином Данилом.

Символічно, що саме на святі громада Рівненщини закликала Віталія Скоцика балотуватися в президенти України на наступних президентських виборах. Про це зі сцени оголосили місцеві старійшини та вручили лідеру Аграрної партії Біблію і булаву. — Ми хочемо, щоб із цієї Біблії Ви черпали мудрість на своєму політичному шляху. Булава – це козацька зброя, а Симонів, як відомо, заснував козак Симон, і в жилах його мешканців тече козацька кров. Тож бажаємо, щоб ця булава допомагала розганяти всіх, хто, замість будувати державу, «тягнеться до корита», — зазначив заслужений журналіст України Петро Гуменюк. Старійшини побажали голові Аграрної партії, аби саме подаровану симонівцями булаву він підняв як символ влади на політичному олімпі держави. — Ця влада наскрізь корумпована. Нам потрібен порядний президент, нам потрібні розум і мудрість, а у Віталія Скоцика цих чеснот вистачає. Він – новатор, він хлібороб, він черпає мудрість від землі і поважає людей. Ми хочемо попросити його дати свою згоду на балотування в президенти. І коли він зійде на п’єдестал політичної влади в Києві, зійде як справжній козак, нехай підніме цю булаву як символ влади, яку йому дали люди, — підкреслив Петро Гуменюк. — Я звик чути людей і дослухатися до їхньої думки. Мета справжнього політика – служити людям і брати відповідальність за них і країну. Я готовий до цього, — відповів Віталій Скоцик. – Симонів є прикладом, як слід розвивати українське село, його майбутнє саме за невеликими приватними господарствами, які обробляють до трьох тисяч гектарів землі, дають місцевим людям роботу і підтримують соціальну сферу села. Саме ця модель розвитку українського села, на нашу думку, є оптимальною, – зазначив у розмові з журналістами Віталій Скоцик.

Святкування розпочалося з самого ранку і традиційно – з футболу, який тут люблять, чекають і грають всією громадою! На полі – місцеві команди Гощанського району. Дві з яких – «Агат-Симонів» та «Агат-Гоща» вже багато років підтримує Віталій Скоцик. — У Симонові завжди були сильні футбольні традиції. Їх необхідно підтримувати і давати дітям змалечку можливість розвивати свої таланти. Тому найближчим часом Аграрна партія долучиться до створення в Симонові дитячо-юнацької футбольної школи, – пообіцяв голова Аграрної партії, відкриваючи футбольний турнір. Віталій Скоцик, як завжди, був у центрі запеклої боротьби на футбольному полі. Разом із ним на полі – давно знайомі суперники, нині великі друзі і колеги, з якими грають у м’яча ще зі шкільних років: заслужений юрист України Іван Іванов і голова Рівненської м і с ь к о ї партійної організації Аграрної партії Віталій Фурманець.

За свідченням останнього, їхні футбольні баталії почалися ще у далеких 80-х. Незважаючи на це, приємно черговий раз вийти на футбольне поле і вкотре помірятись силами. — Стараємось і зараз грати, не підводити молодь. Правду кажучи, суперники ми тільки на полі. А в житті – найкращі друзі, – долучається до розмови Іван Іванов. Очікувано гра була хоч і запеклою, але водночас дружньою. Гощанський «Агат» на чолі з президентом Віталієм Скоциком та капітаном команди Олегом Буркальцем знову – вже увосьме! – здобув перемогу у турнірі найсильніших. А вручення нагород стало справжнім дійством – під мелодійні співи народних колективів і з винесенням запашного снопа. Як-не-як цього дня в селі й обжинки! Скільки ще всього цікавого і видовищного вирувало у Симонові – не перелічити! І канат перетягували, і гирю підіймали, і в пляжний волейбол грали, був і армреслінг, і надувні атракціони, мистецькі виставки і різноманітні розваги.

А ще сила-силенна всілякої смакоти. Віталій Євстафійович особисто пригощав односельчан і гостей свята смачнючим фірмовим кулішем, припрошував скуштувати вареників А потім ще й завіз подарунки в місцевий дитячий табір «Агатівка». Під вечір на святі у Симонові зібралися тисячі людей – з’їхалися з усіх куточків не тільки України, а й світу! — Тішить, що з кожним роком людей помітно більшає. Не залежно від того, хто і де працює, але на свято – всі додому, всі до рідного села! Я теж у Симонові досить часто.

 Символічно, що сьогодні на сцені я розрізав коровай, випечений із пшениці, яку ми намолотили у селі разом із моїм сином. Хто буває у Симонові, знає, що тут завжди гарна, родинна атмосфера. Тутешня місцина насичена позитивною енергією з того дня, як козак Симон поселився на берегах річки Горинь і заснував село, – каже Віталій Скоцик. Він впевнений, що сьогодні Симонів – модель для наслідування, на його прикладі добре показано, як має бути структуровано аграрне виробництво і як держава може розвиватися. — У селі працює чотири сільськогосподарські підприємства. Основні робочі місця якраз створені тими людьми, які взяли землю в оренду у своїх односельчан для обробітку. Тут гідні зарплати і гарні врожаї. І ви бачите, наскільки це привабливе село сьогодні. У Симонові прибрані вулиці, охайні будинки. Село має газ, воду і щасливих усміхнених людей. Дуже важко знайти тут хату, яка пустує. Тільки щось виставляють на продаж – одразу ж купують, – розповідає лідер аграріїв. — Однозначно, Україна відродиться, починаючи з аграрного сектора.

Для цього потрібно любити свою землю, оберігати її від розкрадання. Відродження села, землеробських традицій із сучасними новітніми технологіями – надважливо, – додає почесний гість свята, голова Рівненської обласної організації Аграрної партії Юрій Супрунюк.

 Із головної сцени свята неодноразово звучало нагадування, що за свої 472 роки Симонів подарував світові чимало геніальних фахівців – послів, великих географів, економістів. У тому числі – відомого ученого-нейрохірурга, найкращого фахівця Центральної і Східної Європи, Президента Національної академії медичних наук, світило вітчизняної нейрохурургії Віталія Цимбалюка, який того дня теж завітав на святкування Дня рідного села. Так склалося, що цього дня лікар вперше ночував у столітній дідові хаті, яку нещодавно відновив у Симонові його молодший брат. — Бути знову на батьківщині – неповторне, трепетне відчуття. Пройшовся вулицями, подивився – село міняється на краще, розквітає.

Тут я бачу потужний вплив Аграрної партії й особливо її керівника Віталія Скоцика. Селу поталанило, що в ньому народилася така людина. Найближчим часом разом із Віталієм Євстафійовичем ми подумаємо, як покращити тут стан медичного обслуговування, – зауважив Віталій Цимбалюк. До речі, на Дні села Віталій Скоцик передав фельдшерським пунктам Рівненщини п’ять велосипедів. Також на святі було вручено нагороди і подяки старійшинам аграрного руху в районі й учасникам АТО із Симонова. Симонів гуляв до пізнього вечора. За підтримки Аграрної партії тут відбувся справді грандіозний концерт за участю Рівненської обласної філармонії та відомих зірок української естради. Жителям та гостям Симонова пісню і заряд добра дарували Тетяна Піскарьова, Ярослава Руденко, Іван Попович та Ірина Федишин, а також улюблений ведучий – народний артист України Анатолій Гнатюк. На завершення – дискотека! Тисячі людей просто неба...

У кожному куточку проведення свята панував піднесений настрій. Адже кожного року на Маковія у Симонів, на запрошення Віталія Скоцика, приїжджають зірки української естради. Хто приїде наступного року? Нехай відповідь на це запитання залишиться маленькою інтригою для тих, хто ще не бував у Симонові на Маковія.

• Роман Вістенко

Версія для друку
33
від 18.08.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»