Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Зайнятість населення – найважливіша з проблем

Щоб не дочекатися колапсу, представники органів влади, обласного та базових центрів зайнятості, центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, відокремленої установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», регіонального відділення Асоціації міст України ініціювали та провели  семінар-презентацію «Забезпечення зайнятості населення в об’єднаних територіальних громадах. Можливості державної служби зайнятості щодо вирішення кадрових проблем», куди запросили голів ОТГ, щоб разом вирішувати одну із найболючіших проблем – працевлаштування населення.
Виступаючи перед присутніми, директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук зазначив, що йому боляче від того, що володіючи такими родючими землями, українці їдуть працювати до сусідів, хоча могли б налагодити тут власне виробництво, вирощуючи ту ж полуницю та малину. І закликав голів ОТГ всіляко доносити таку інформацію до жителів своїх територіальних громад. Його підтримав і  заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, який наголосив, що необхідно всіма зусиллями  переключати свідомість жителів краю на меседж: «Працюй в Україні». А для цього потрібно долати проблему працевлаштування населення.
Адже навіть займаючись домашнім господарством, але все правильно оформивши у відповідних службах, можна заробляти трудовий стаж, що нині є доволі важливим зі зміною пенсійного законодавства. І цю необі­знаність населення у вирішенні тих чи інших питань  мають допомогти подолати керівники ОТГ разом зі службою зайнятості,  робота якої направлена на те, щоб якомога більше працевлаштувати громадян, а не лише виплачувати їм допомогу з безробіття.  Зокрема наголошувалося, що у населення нині є широкі можливості для отримання нової спеціалізації, перепрофілювання, перенавчання,  адже  у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості ліцензовано  аж 56 професій. І загалом служба зайнятості є хорошим партнером для територіальних громад, адже завжди її працівники готові ділитися досвідом і в усьому допомагати, як в орієнтуванні, так і в оформленні необхідної документації.  Для прикладу, керівник Гощанського відділення  Петро Зубкевич продемонстрував присутнім плідну співпрацю з Бугринською ОТГ, зокрема наочно показав електронний варіант паспорта громади, який є першим кроком для створення  інвестиційної та туристичної її привабливості. А вже із досвідом розвитку Бугринської ОТГ ознайомив присутніх її голова Сергій Пилипчук, наголосивши, що постійно у пошуку нових форм роботи, адже стояння на місці не принесе результатів.  
Неабияку зацікавленість усіх присутніх викликала презентація спільного українсько-білоруського проекту щодо впровадження органічного виробництва «Формування підприємницького середовища для виробництва органічних ягід у транскордонних районах України та Білорусі», так як напрацювання викладачів та студентів Національного університету водного господарства та природокористування можуть стати в нагоді тим, хто готовий займатися вирощуванням  горіхів і ягід на своїх наділах.
Також присутні в ході заходу відвідали Олександрійське навчальне відділення, яке спеціалізується на підготовці фахівців у галузі сільського господарства, та навчально-виробничий комплекс РЦПТО ДСЗ.
Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: