«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Жовтня 2018 року

За три пяді від води

Землю на березі Басівкутського озера спочатку розхапали, як гарячі пиріжки, а тепер активно забудовують. Просто на очах на березі Басівкутського озера росте будівля, зовні схожа на багатоквартирний будинок. Будівельні роботи тут ведуться прискореними темпами, рух на будмайданчику помітний практично протягом усього світлового дня.

Чимало рівнян у соцмережах вже висловили своє негативне ставлення до цього, землю довкола озера не лише захоплюють, а ще й будують у зеленій прибережній смузі капітальні споруди.

Попри те, що паспорт будівництва цього об’єкта, так би мовити, захований подалі від людських очей, і відшукати його не так просто, архітектор Ігор Осадчий, який проводить авторський нагляд за будівництвом, люб’язно погодився прокоментувати те, що тут будується.
– Насамперед скажу, що будівництво ведеться законно, і хоча декому здається, що ми будуємося ледве не на самому березі озера, наголошу, що технічні умови дотримані повністю, і будівля буде розташована на відстані понад 50 метрів від берега. Саме цього вимагає  Водний кодекс України. Це буде спортивно-відпочинковий комплекс, який матиме спортивні та тренажерні зали, процедурні кімнати, сауну, СПА-центр. Площа будівлі складатиме понад 2 100 квадратних метрів, – зазначив пан Ігор.
За його словами, на іншій частині комплексу, де земля призначена для ведення особистого селянського господарства (і замовник не змінював її цільового призначення), планують встановити бесідки, мангали тощо з  безпосереднім доступом до води. Він буде вільний для будь-кого, хто захоче прогулятися уздовж озера.  Замовником будівництва є Олександра Ілліч, яка у відкритих держреєстрах зазначена як керівник компанії «Житловий комплекс «Європейський», що знаходиться в Рівному.    
Треба визнати, що нинішню міську владу (хоча не виключено, що і наступну також), схоже, мало хвилює стан басівкутської водойми, хіба що, як то кажуть, для проформи. Значно цікавішою для неї є земля довкола озера. І якщо правий берег водойми було захоплено ще за радянських часів, то земельний масив, який прилягає до озера уздовж вулиці Чорновола, захоплювали вже за часів незалежної України. Міська влада, напевно, мала від того зиск фактично на кожному етапі затвердження документації, бо за все треба було платити певним чиновникам. А громадськість і надалі продовжують годувати обіцянками про те, що стан басівкутської водойми неодмінно вдасться поліпшити. Щоправда, для того, знову ж таки, треба виділити з міського бюджету десятки мільйонів гривень на будівництво каналізаційної мережі. І все ж нинішній міській владі пощастило більше, аніж їхнім наступникам. Останнім ділити вже буде нічого, до їхнього приходу встигнуть поділити усе.
• Роман Вістенко

Версія для друку
29
від 21.07.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»