«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

«За мить до весни»

Після суворої зими з холодними вітрами, завірюхами, ожеледицею усі з нетерпінням чекають приходу весни, адже зі зміною природи і навколо відчувається все по-новому: хочеться говорити приємні слова, робити корисні справи, посміхатися, радіти життю.

Щоб якнайшвидше наблизити довгоочікувану пору року,  в останній день зими заслужений працівник культури України Галина Швидків презентувала унікальний мистецький проект  «За мить до весни». Імпреза стає доброю традицією, адже відбулася вже втретє. Цього разу місцем зустрічі стало кафе - «Blues and Jazz», де на запрошення пані Галини  зібралися місцеві митці: співаки, танцюристи, музиканти,  письменники, поети, художники, дослідники,  музейні працівники, фотографи, щоб презентувати свою творчість та свої набутки. А насолодитися побаченим могли майже півсотні рівнян, друзів, поціновувачів та шанувальників талантів.

Захід проходив за підтримки Рівненської обласної організації Аграрної партії України в особі її голови Юрія Супрунюка, торговельної компанії ТзОВ «Полісся-Трейд», благодійника Дмитра Соломчука.
Проект Галини Швидків набуває все більшої популярності в нашому місті, адже він є не просто мистецьким, але й просвітницьким, бо доносить до присутніх багато важливої інформації, а ще допомагає знаним талантам засяяти новими гранями, а молодим відкритися й зробити крок до визнання. Отож тут демонстрували своє мистецтво - соліст обласної філармонії Павло Міщук, студентка інституту культури РДГУ Юлія Карманюк, заслужений артист України Павло Дука, танцювальна пара – Анна Шингер та Максим Осейчук, викладач РДГУ Ірина Локшук, художниця Людмила Дахова, письменниця Ірина Одерако, поет Олександр Берестяний, музикант Андрій Ляшук. Завітала на вечірку й донька відомого художника Георгія Косміаді, який тривалий час жив, викладав мистецтво і творив у Рівному й своїми роботами прославив наше місто на цілий світ, – 93-річна Надія Косміаді. Вона наголосила, що дуже рада поверненню на свою малу батьківщину й, доки вистачить сил, пополяризуватиме мистецтво свого батька. А завідувачка виставок обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук розповідала про ще один цікавий проект, який проводиться у місті, – «Свято на Поштовій». Вона зазначила, що ми маємо пам’ятати свою історію, адже безпам’ятство породжує душевну порожнечу. Згадали присутні хвилиною мовчання й художника Тараса Більчука, який сам часто влаштовував подібні заходи, був учасником Революції Гідності, зазнав травм на Майдані, а минулого року відійшов у засвіт.
Завершальним акордом імпрези був музичний виступ авторки проекту Галини Швидків, яка своїм співом ознаменувала, що весна вже не за горами, скоро настане тепло й буде радісно на душі.
А всі, хто виступав на заході, бажали Україні мирної весни, адже тоді й пісня співатиметься, й хліб родитиме.
• Ольга Дем’янчук

Версія для друку
10
від 09.03.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»