«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Жовтня 2018 року

Як запобігти крадіжкам з квартир і господарств

Із числа вчинених на Рівненщині злочинів 45% припадає на крадіжки. Нині досудове розслідування триває у понад п’яти тисячах кримінальних проваджень, розпочатих цьогоріч за статтею 185 Кримінального кодексу України. Дотримання кількох основних порад жителями області допоможе вберегтися від квартирного злодія і зберегти не лише нерви, а й роками нажите добро.

Способи проникнення до помешкань громадян різноманітні. Але у більшості випадків крадії напередодні розвідують, коли саме господарі виходять з дому та повертаються назад. Під виглядом різноманітних комунальних та соціальних служб напередодні заходять до сусідів, у квартири і господарства потерпілих. Якщо ви зустрінете підозрілих осіб у дворі будинку, під’їзді чи поблизу помешкання,  терміново телефонуйте за номером до поліції 102. Намагайтеся запам’ятати прикмети незнайомців.

Вибравши зручний момент, підібравши ключі до вхідних дверей, з допомогою спеціального приладдя зловмисники проникають до помешкань. Злодії, здебільшого, користуючись відсутністю мешканців квартир, особливо з 08-00 до 16-00 год, викрадають чималі суми грошей, ювелірні вироби, комп’ютерну техніку та інші цінні речі.

Одним із найнадійніших способів захисту помешкань є встановлення сигналізації. Адже у разі проникнення злодія до помешкання, наряд поліції охорони прибуде за лічені хвилини. Крім того, кілька порад, як уникнути візиту «непроханих» гостей, щодо мінімізації можливості крадія проникнути у приміщення та зберегти своє майно, знадобиться кожному:

- не відчиняйте двері, не зясувавши, хто саме до вас прийшов. Вхідні двері обовязково повинні бути обладнані вічком та дверним ланцюжком. Людина, яка, приміром, прийшла перевірити лічильники газу чи світла може бути просто «навідником», аби оцінити ваше майно, систему замків чи сигналізацію;

- не варто відразу впускати навіть тих, хто представляється працівником будь-якої установи чи правоохоронного органу. Обовязково вимагайте документ, що засвідчує особу та причину їхнього візиту.

- не повідомляйте стороннім особам про тривалу відсутність (поїздка на відпочинок чи відрядження);

- якщо довіряєте сусідам, краще їх попросити наглядати за вашим помешканням;

- якщо ви ненадовго залишаєте власну оселю, можна імітувати свою присутність, поставивши на таймер телевізор чи залишивши ввімкненим світло;

- у разі втрати ключів від вхідних дверей, одразу змініть замки;

- не залишайте ключі під килимом чи у поштовій скриньці;

- не залишайте відкритими вікна та балконні двері.

Як діяти, коли сталася крадіжка

Якщо Ви повернулися додому і виявили зламаними або відчиненими вхідні двері, у такому випадку потрібно:

·  не заходити в приміщення і не здіймати шум, адже злочинець може знаходитися ще всередині. Негайно телефонувати до поліції;

·  наглядати за квартирою до приїзду правоохоронців. Коли побачите злочинців і не маєте змоги їх затримати, запамятайте їхні прикмети, одяг, марку, номер і колір авто, в якому напрямку вони відїхали.

І головне – не будьте байдужими до чужої біди. Якщо володієте будь-якою інформацією щодо вчиненої крадіжки, чи помітили підозрілих осіб – одразу повідомляйте до поліції за номером спецлінії «102». Ваша допомога та співучасть мають важливе значення у профілактиці, встановленні та затриманні осіб, які мають злочинні наміри.

 

Відділ комунікації поліції

в Рівненській області

Версія для друку
43
від 27.10.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»