«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Червня 2018 року

У Розважі ввечері вже не спотикаються

Убиті сільські дороги і безпросвітна темінь у вечірній та нічний час – здебільшого та­кими є реалії нашого сьогодення в сільській місцевості, що відлякують сторонніх людей, які туди потраплють у темну пору доби. Ніякою Європою, насправді, тут поки, як то кажуть, і не пахне. Проте подекуди крізь суцільну темінь таки пробивається промінь світла.

Як от у Розважі Острозького району. Нещодавно тут змогли реалізувати одну з найбільших мрій і чи не найважливішу потребу – освітити сільські вулиці. Справні ліхтарі на них були так давно, що вже ніхто і не пам’ятає, коли це було.

Відтак уже добрих півроку розважці тішаться освітленню своїх вулиць і дивуються, як вони жили без цього блага цивілізації раніше. По всьому селу встановлено понад 110 сучасних економних світлодіодних ліхтарів, які встановлені на лініях протяжністю шість із половиною кілометра. Проект із вуличного освітлення сільській громаді вдалося реалізувати завдяки субвенції з обласного бюджету на умовах співфінансування. Тобто з обласного бюджету на це було витрачено 474 тисячі, а внесок місцевої громади склав 150 тисяч гривень. Сільський голова Юрій Ягодка, який вже рік на посаді, каже, що у зв’язку з тим, що податків у селі стали залишати більше, з’явилася реальна можливість вирішувати соціальні проблеми громади. Окрім освітлення облаштовано зупинки по всьому селу, відремонтовано їдальню у школі. У найближчих планах - заміна перекриття клубу з частковою зміною спеціалізації цього закладу, електрифікація нового житлового масиву на 150 земельних ділянок, де 22 ділянки отримали односельці-воїни АТО, відкриття дитячого майданчика та будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям. Як бачимо, планів у Юрія Петровича багато і оптимізму теж. Адже на території сільської ради є кілька підприємств, таких як ПСГП «Розвазьке», ДК «Автотранс», ТзОВ «Універсалагробуд», які справно платять податки до сільської скарбниці, а ще неабиякими помічниками для сільського голови є активні депутати сільської ради Ігор Мосніцький та Ігор Медовяк.
 Юрій Петрович продемонстрував нам те, як він власноруч запрограмовує режим вуличного освітлення на найближчий місяць. Справа відповідальна і делікатна, тому робить це сам. Після цього звертає увагу на невеличкий клаптик землі неподалік і впевнено каже, що скоро тут буде встановлено дитячий майданчик, щоб діти, які живуть на околиці села, не відчували незручностей.
Василь Бурченя

Версія для друку
44
від 04.11.2016р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»