«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

У подарунок – життя та іграшка

Аби здолати нещастя, яке несподівано звалилося на долю молодої сім’ї Реутів, долучилося чимало небайдужих. Чотири місяці тому родині Сніжани і Петра Реутів, які проживають у селі Деражне Костопільського району, повідомили, що їхня шестирічна донечка Софійка потребує операції на серці, й робити її потрібно терміново, інакше наслідки можуть бути дуже невтішними. Такий вердикт лікарів для батьків був страшною новиною: як так - єдина донечка, яка народилася здоровою, веселила і радувала їх своїми успіхами, і раптом хвора?

– Софійка росла як і всі діти, – розповідає мама Сніжана. – Єдине, що нас постійно турбувало, то це часті ангіни. Бувало, що чотири-п’ять разів на рік хворіли. Протікала недуга доволі важко, постійно доводилось до лікарів звертатися, але те, що це пов’язано із захворюванням серця, ми навіть і не підозрювали. Софійка вже навчалася в першому класі, коли під час одного з оглядів лікар-педіатр почула шуми в її серці та направила нас на консультацію до обласного клінічного лікувально-діагностичного центру. Там провели ультра­звукове дослідження й виявили, що у Софійки відкрита артеріальна протока, й кров, що проходить, дає велике навантаження на серце. Вона, як нам пояснили, самостійно закривається у діток протягом двох-трьох тижнів після народження, а тут трапився якийсь збій. У діагностичному ми пішли з дитиною на консультацію й до кардіохірурга. Він теж підтвердив діагноз. Нас охопила паніка, адже не знали, як діяти, що робити.

І почалися батьківські митарства. Спочатку поїхали до Києва в Національний інститут серцево-судинної хірургії імeні М. Амосова. Озвучена там сума операції шокувала їх.
– Нам сказали, що операція коштуватиме понад 70 тисяч гривень, - приєднався до розмови тато Петро Реут. – Нам така сума непосильна. Я доглядаю за рідним братом – інвалідом дитинства, на моїх руках ще й старенька мама, отож кудись поїхати на заробітки просто немає змоги. Зарплата дружини – мінімальна. Зібрати таку суму ми ніяк не могли. Отож і почали стукати у двері різних установ й просити про допомогу. Спочатку відгукнулися наші односельці, допомагали, хто чим міг. У таких випадках кожна копійка дорога.
На щастя батьків, з’ясувалося, що у в Рівному діє філія ДУ «Інститут серця МОЗ України», а столичні кардіологи раз на два-три місяці проводять прийом маленьких пацієнтів на базі діагностичного центру. Отож під час одного із таких візитів на консультацію потрапила і родина Реутів. Лікарі підтвердили діагноз й зазначили, що зволікати з операцією не можна. Знаючи непросту ситуацію в родині, допомогти їй взялися обласні чиновники. За словами головного лікаря діагностичного центру Романа Шустика, завдяки головам Рівненської облдержадміністрації та ради Олексію Муляренку й Олександру Данильчуку, начальнику управління охорони здоров’я ОДА Юрію Осіпчуку, генеральному директору ДУ «Інститут серця МОЗ України» Борису Тодурову необхідні кошти знайшли, й родину не залишили сам на сам із бідою.
Варто наголосити, що подібні операції в Україні роблять безоплатно, але дороговартісними є витратні
матеріали для їх проведення. Наприклад, мікроскопічна пружинка, під назвою оклюдер, який і закриває артеріальну протоку, коштує найдорожче. Його й придбали для Софійки небайдужі посадовці.
Місяць тому в Києві Софійці зробили ендоваскулярне закриття відкритої протоки. Тривала операція годину і двадцять хвилин. Проведена вона за новітніми технологіями, а тому вже за кілька днів дівчинку виписали з лікарні, зазначивши, що дитина здорова й надалі житиме повноцінним життям. Може бігати, стрибати, кататися на велосипеді, тобто ніяких обмежень, хоча рідні дуже переживали, як воно буде далі. І ось днями, коли до Рівного знову завітали фахівці Інституту серця, дівчинка приїхала з батьками на плановий огляд. Під кабінетом хвилювалися всі. А коли після огляду лікарі сказали свій висновок – Софійка здорова, у батьків аж від серця відлягло, адже хороші новини завжди в радість. А ще вони безмежно вдячні всім – односельцям, керівникам області, небайдужим людям, які пройнялися їхньою проблемою.
Нині Софійка Реут, як і кожна дитина, вже потроху забуває про таку прикру неприємність, яка трапилась у її маленькому житті. Вона здорова, весела, привітно усміхається, й попереду в неї чимало цікавого і незвичайного. А про минулі переживання хіба що нагадуватиме м’яка іграшка - величезний ведмідь, якого отримала в подарунок від лікарів діагностичного центру, як прикмету того, що світ не без добрих людей.
Ольга Дем’янчук

Версія для друку
24
від 15.06.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»