«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Червня 2018 року

У музеї презентували книгу про польських військових

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Тетяни Самсонюк «Полонені вересня 1939-го». У книзі розповідається про долі 19 кадрових військовослужбовців та резервістів Війська Польського в часи політичних репресій на території Рівненщини в 1939–1941 рр.

Біографічні нариси опубліковано польською та українською мовами, доповнено архівними матеріалами, документами та фотографіями, вилученими у військовополонених під час арештів у табірних пунктах трудового табору № 1 НКВС.
- Книга викликала великий інтерес, бо найбільша зала музею була переповнена. Прийшли викладачі університетів, науковці музею, члени польських товариств Рівного, дослідники історії Польщі та України. Прибув консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур, - розповідають у краєзнавчому музеї. Науково-популярне видання «Полонені вересня 1939-го» вийшло друком завдяки фінансовій підтримці Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку та фундації «Свобода і демократія». До слова, Тетяна Самсонюк, кандидат історичних наук, працює головним спеціалістом відділу використання інформації документів Державного архіву Рівненської області. У листопаді 2016 року стала лауреатом X Конкурсу ім. Єжи Ґєдройця, на якому третє місце було присуджено її кандидатській роботі «Поляки Рівненщини в умовах становлення радянського тоталітарного режиму (1939 – 1941 рр.)».
• Прес-служба Рівненської обласної ради

 

Версія для друку
8
від 24.02.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»