Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У медицині має хист та ще й вправний футболіст

Проте є й інша категорія людей, які, засукавши рукави, сповна віддаються роботі, не прагнуть знайти від цього власну вигоду й фахово та майстерно роблять те, що, насамперед,  потрібно оточуючим. Саме це можна сказати  про завідувача Коростської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, спеціаліста вищої категорії Ігоря Якимця.

Зі своїм багатим лікарським досвідом, знаннями Ігор Якимець уже давно міг би міряти лаври у багатьох елітних клініках країни або ж за кордоном, куди вже неодноразово запрошували. Проте Ігор Петрович категорично відмовляється на користь тих людей, яких він обслуговує, з якими поруч живе, яких поважає та до яких дослухається чуйним лікарським серцем.
Із дитинства він мріяв стати вчителем фізичного виховання, адже любов до спорту осіла в його серці з ранніх років. Ще учнем Степанської ЗОШ І-ІІІ ст. Сарненського району, постійно брав участь у різних змаганнях із футболу, а згодом виступав і за дорослі команди краю. Окрім щоденних футбольних звитяг, практикувався ще й у місцевій музичній школі. Та сталося так, що у восьмому класі серйозно захворів на бронхіальну астму, й лікарі констатували невиліковність цієї хвороби, а на спортивне поприще взагалі наклали табу. Це був тяжкий удар для хлопця, з яким потрібно було б змиритися. Та для Ігоря це був лише виклик долі, чергове змагання, проте цього разу за власне здоров’я. З того часу почав цікавитися медициною і вже в дев’ятому класі точно знав, що вступатиме в медичний інститут. Завдяки отриманим знанням, почерпнутим із фахових книг, консультативним програмам хворобу вдалося не тільки приборкати, а й уникнути численного прийняття ліків, при цьому не полишаючи грати в улюблений футбол.
У 1991 року здобув чергову перемогу в житті – вдало склав іспити для вступу в Чернівецький медичний інститут. Старанний, креативний, наполегливий та охочий до знань студент факультету «Лікувальна справа» відразу зарекомендував себе з найкращого боку. Під час навчання також активно продовжував пропагувати здоровий спосіб життя. Це дозволяло не тільки підтримувати фізичну форму, а й стимулювало розумову діяльність. У навчальному закладі подобалися всі спеціальності. Та найбільше хотілося бути хірургом, терапевтом або ж невропатологом, тому обрав «мирову» спеціальність – терапію, адже з самого початку мріяв працювати у рідному селищі.
Після закінчення інституту інтернатуру проходив у Тернопільській медичній академії, де керівництво неодноразово вносило пропозицію, аби залишався на кафедрі з правом обрання будь-якої спеціальності. Проте потяг до рідного дому, краю був набагато сильніший.
Свій трудовий шлях розпочав у дільничній лікарні села Тутовичі Сарненського району. Пропрацював там два роки, з них – півтора на посаді головного лікаря. Із 2000 року в селі Корост, що поблизу його рідного Степаня, розпочала своє функціонування амбулаторія загальної практики сімейної медицини, і районне керівництво запропонувало очолити місцевий медичний заклад. Від цієї пропозиції відмовитись не зміг, позаяк добиратись на роботу було значно ближче, ніж у Тутовичі. Згодом пройшов шестимісячні курси зі спеціальності загальної практики сімейної медицини. З того часу Ігор Якимець трудиться на посаді сімейного лікаря, зарекомендувавши себе як професійний, вмілий та дбайливий спеціаліст. За роки своєї праці, будучи терапевтом, довелося пізнати й інші медичні премудрості: зашивати колото-різані рани, робити плевральні чи абдомінальні пункції, виймати сторонні предмети з рогівки ока, слухових та нюхового органів, а спеціалізація сімейного лікаря офіційно надала це право. Також траплялись інфаркти, алкогольні психози, лапаро- і плевроцентези, інсульти, ПХО ран, ДТП і ампутації (самому доводилось формувати культі 5 пальців), міряти очний тиск апаратом Маклакова, читати ЕКГ… Останнє – вночі ушивав рване вухо дитині. Але ж найчастіше людей Коростської сільської ради тривожать ГРВІ, артеріальний тиск, система травлення та серцево-судинні захворювання. Проте основна мета діяльності сімейних лікарів – це профілактика хвороб. Видатний вчений Пирогов колись сказав, що найкраща операція та, яку не зробили. Але Ігор Якимець переформатував крилатий вислів відомого лікаря – найкраща, за його словами, та хвороба , якої вдалося уникнути. А ще часто любить наголошувати: ліки, які не показані – протипоказані.
Нинішній працівник МОЗу, волонтер, відомий на теренах Рівненщини сімейний лікар Вадим Вус якось зазначив: «Під час фахових лекцій Ігор тихцем всидіти не може й завжди адресує визнаним академікам, професорам додаткові запитання на кшталт: «Як підібрати антикоагулянт після інфаркту з фібриляцією?», «Ви впевнені, що хондропротектори помічні?»…
У вільний від роботи час постійно збагачує свій фаховий багаж, читаючи передові новинки в галузі медицини. Систематично цікавиться лікувальною справою за кордоном, порівнює, аналізує й визнає велику різницю і прогалину між вітчизняною. «Там (за кордоном – авт.), – говорить співрозмовник, – лікування йде за протоколом, тому нічого зайвого лікарі не призначають. Натомість у нас призначають все, що є в аптеці. Дуже важко здолати пострадянський менталітет, коли всі пацієнти хочуть, аби їм було найбільше крапельниць й уколів, хоча весь цивілізований світ уже давно перейшов на пігулковані форми лікування. А ще люди не вміють надавати першу невідкладну допомогу й взагалі не цікавляться цим. Мало приділяють уваги профілактиці хвороб, якою потрібно займатися від народження. Деяких батьків цікавить тільки, як лікувати дитину і які пігулки чи сиропи купувати в аптеці, а мали б запитувати, що саме потрібно, щоб дитина не хворіла, – підсумував лікар».
Не залишається Ігор Якимець осторонь і суспільно-політичного життя в країні. Під час Революції Гідності, взявши відпустку за власний рахунок, працював волонтером на Майдані Незалежності у столиці. Прагне європеїзувати медицину на місцевому рівні, адже саме звідси має розростатися й загальнонаціональна. Нині Ігор Якимець обслуговує 4038 чоловік із Короста, Малого Вербчого та Одринок, з них 1034 – діти до 14 років. У місцевих навчальних закладах читає лекції на різні медичні теми, часто пов’язані з сезонними захворюваннями, пропагує профілактичні заходи й помічає, що кожного разу зацікавленість школярів зростає. Це ознака того, що юнь прагне запобігти хворобливості, бути здоровими, бадьорими та щасливими. А ще часто разом із молоддю грає у футбол, пропагуючи спорт і загартовуючи їхні організми.
Не цурається жодної роботи як у полі, так і біля дому, адже тримає чимале господарство. Часто проявляє й свої кулінарні здібності, неодноразово частував колег смачною домашньою випічкою, за що йому щиро дякують. А в колективі, коли про нього йде мова, щоразу можна почути «наш Петрович». Це красномовно свідчить, що лікаря люблять, поважають і дослухаються до його порад. Свій мобільний телефон не вимикає ніколи, тому в консультаціях не відмовляє навіть і серед ночі. А за порадами звертаються не тільки з приписних сіл, Степаня, а й навіть із райцентру. Останнім часом активно вивчає та досліджує офтальмоскопію, тому буде вдячний за будь-які поради спеціалістів цієї галузі.
Ігор Якимець – лікар, який живе медициною, радіє, коли його діяння приносять людям міцне здоров’я, а з ним зароджуються всі життєві цінності, необхідні для щасливого довголіття. Впевнено доводить, що з хворобами потрібно боротись не на лікарняному ліжку, а в першу чергу на свіжому повітрі та спортивних майданчиках.
• Василь Титечко,
Сарненський район

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: