Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Дубровиці буде школа майбутнього

Високий рівень знань учнів, цікаве й змістовне шкільне позакласне життя, яке допомагає  всебічно розвинути таланти дітей, новаторські підходи у педагогічній роботі  - це аж ніяк не всі позитиви, на яких можна акцентувати увагу. Про яскраве життя освітнього закладу  промовисто розповідають, зокрема, й красиві  світлини  на стендах у коридорах. А фіксує на фото ці важливі миті особисто директор школи Володимир Кушнір. Засмучувало ж лише одне – зовнішній вигляд ліцею аж ніяк не відповідав його яскравому й успішному внутрішньому змісту.

Сірі стіни будівлі, де виховують майбутню еліту України, контрастують із цим надто різко і, як каже директор, більше схожі на тюремні. Точніше – були схожі. Адже останнім часом тут відбувається справжній будівельний бум: реконструюються фасад, дах, облаштовується стадіон. Долучилися до цього обласна влада, районна, депутати різних рівнів, місцеві підприємці та меценати, батьки.
– На останньому дзвонику 2017 року піклувальна рада запевнила дітей, що буде будувати стадіон. Минув рік – справа, як бачите, зроблена, – з ентузіазмом демонструє Володимир Кушнір гарно облаштоване поруч із освітнім закладом футбольне поле розміром 40 на 60 метрів, місця для команд і вболівальників, добротно встелені бруківкою доріжки. – Нині завершується й облаштування роздягалень для спортсменів на 70 місць. У комплексі долучилися до реалізації задуму майже 30 чоловік. Хтось підсобляв соляркою, хтось – автотранспортом та іншим. Значна частка допомоги належить депутату обласної ради від нашого округу Віталію Суховичу. Вагомо допоміг народний депутат Василь Яніцький, котрий профінансував облаштування трибун, а це 50 тисяч гривень. Про те, щоб вимостити доріжки бруківкою, потурбувалися керівництво району та Віталій Сухович.  Сидіння на трибунах – зі столичного стадіону «Олімпійський». Привіз їх нам колишній народний депутат Сергій Кошин. А ось цю газонокосарку, якою нині впорядковується поле, до слова, подарував директор Березнівського лісгоспу Олег Олексієвець, котрий є нашим випускником.
До речі сучасний стадіон  справедливо одержав назву «Народний», адже не лише зведений силами меценатів спорту та завдяки невтомному ентузіазму Володимира Кушніра, а й навіть будівельні  роботи на ньому виконували і меценати, і працівники ліцею на чолі з директором та батьки. Коли минулого тижня побували там, керівника закладу теж застали на будівництві у робочому одязі.
Тим часом 1 черв­ня, коли буде надруковано цей матеріал, тобто сьогодні, вже відбудеться офіційне відкриття стадіону, приурочене до Міжнародного дня захисту дітей. Крім урочистостей буде проведено Міжнародний футбольний турнір «Перлина Полісся» за фінансової підтримки благодійного фонду «Наш край» Василя Яніцького. Змагатимуться юні спортсмени  із Луцька, Сарн, Дубровиці, Вараша та білоруських Лунінця і Століна.
Втім, як мовилося, стадіон – тут  аж ніяк не єдина будова. Щиро радіє керівник освітнього закладу, що нарешті розпочато реконструкцію фасаду, що так неприємно муляв очі, та даху, який став просто непридатним і протікав.
– Торік голова районної державної адміністрації Микола Петрушко, щойно прийшов на цю посаду, одразу поїхав відстоювати питання реконструкції  нашого НВК на профільну комісію обласної ради, – розповідає Володимир Кушнір. – Відповідна проектно-коштористна документація уже була виготовлена. Комісія розглянула питання і дала погодження, що роботи буде профінансовано в разі появи коштів. Але фінансових ресурсів, як завжди, не вистачає, тож до осені ми їх так і не дочекалися, а ситуація тим часом ставала критичною. Зрештою за сприяння депутата обласної ради Миколи Лобчука та голови облдержадміністрації Олексія Муляренка  під кінець року таки було виділено 1,5 мільйона гривень на реконструкцію частини даху. До зими ми оперативно впоралися з цим, а навесні з обласного бюджету виділено чергових півтора мільйона, тож робота, як бачите, триває. Залишиться лише профінансувати третину від загального обсягу реконструкції. Сподіваюся, що це буде зроблено.
Стосовно ж реконструкції фасаду та котельні, то необхідні ресурси, а це 5 мільйонів гривень, цьогоріч виділено з Державного фонду регіонального розвитку завдяки клопотанню народного депутата Василя Яніцького, котрий, наголошує  Володимир Кушнір, не залишається байдужим до жодної з проблем, яку перед ним порушують краяни.
У планах керівництва Дубровицького НВК «Ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів» також реконструкція подвір’я біля освітнього закладу, освітлення, облаштування басейну. Володимир Кушнір сподівається, що все задумане вдасться реалізувати, і вже у 2019 році тут, у Дубровиці, буде відкрита, справжня школа майбутнього. Своїми  ж високими освітніми результатами, знаннями й талантом  і педагоги ліцею-школи, і його учні та випускники вже давно підтвердила право так називатися.
• Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: