«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
21 Квітня 2018 року

У дезертирів відбиратимуть документи

За минулий рік на Рівненщині до лав військових прийнято 1365 контрактників, які служитимуть у зоні АТО, і ще очікують понад три сотні в першому кварталі цього року.

 Зарплата у військових не менше семи тисяч, а якщо служба проходить у першій лінії АТО, ще й доплата – шість тисяч гривень.

Триває також і запис школярів на військовий облік. За словами заступника військового комісара Рівненського ОВК Сергія Столяра, юнаки Рівненщини все частіше ухиляються від призову. Зазвичай, банально переховуються. Коли ж «запрошення» до війська комісарам вручити не вдається, естафету передають поліції. Як було анонсовано, в Україні розробляється єдина база призовників, аналогічна німецькій. Вона дозволить анульовувати документи, наприклад, водійські посвідчення, молодикам, які ухиляються від призову.
Крім того, Рівненський обласний військовий комісаріат оприлюднив список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини. Статистика ведеться з 2014 року. Нині в області розшукують 154 дезертирів. За словами заступника військового комісара Рівненщини Олександра Лук’янчука, на всіх «втікачів» чекає покарання. За «прогул» до 10 днів – вони притягуються до адміністративної або дисциплінарної відповідальності, більше 10 – до кримінальної відповідальності.
Аби зберегти та вдосконалити знання, навички й уміння, необхідні для виконання обов’язків військової служби в особливий період, протягом січня, лютого та березня 2017 року відбудуться навчальні збори на базі бойових військових частин із оперативним резервом, які перебувають на обліку у військових частинах.
За даними відділу інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради, резервістам, які будуть залучені на збори, пропонують таку систему привілеїв та пільг:
Резервісту компенсується:
– середньомісячна заробітна плата на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині;
– гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку.
Резервісту виплачуються
(у залежності
від військового звання):
– грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4800 до 6400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн.);
– одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): від 1600 до 3100 грн.;
– добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;
– одна мінімальна заробітна плата на місяць тим, які на день призову на збори не працюють – 3200 грн.
Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:
– збереження робочого місця;
– державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.
У підсумку за 30 днів зборів у 2017 році резервіст отримає:
– після закінчення зборів: 5000 – 7000 грн. (в залежності від військового звання);
– за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів): 1600 – 2800 грн.
(в залежності від військового звання);
– працюючі резервісти – середньомісячну заробітну плату на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині;
– непрацюючі резервісти – одну мінімальну заробітну плату на місяць у розмірі 3200 грн.;
Із закінченням особливого періоду, резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.
• Андрій Ковк

Версія для друку
3
від 20.01.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»