Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Буковель – за натхненням, адреналіном і новими враженнями!

Це місце, куди справді варто в будь-яку пору року їхати за натхненням, якого часто так бракує усім нам. А без натхнення, як відомо, великі справи не робляться. Тут можна і варто отримати неперевершений заряд бадьорості на кілька місяців, а потім… знову сюди повернутися. Бо ж той, хто і досі гадає, що Буковель є лише зимовим гірськолижним курортом – дуже помиляється. Гарно відпочити, набратися адреналіну тут можна в будь-яку пору року.

Озеро Молодості… для всіх
У літні спекотні дні центром розваг на Буковелі стає озеро Молодості - досить глибоке і прохолодне. Раніше тут був просто вражаючий за розмірами котлован  для технічних потреб. Озеро на цьому місці з’явилося лише у 2014 році, проте за цей короткий час воно стало улюбленим місцем відпочинку багатьох «буковельців», площа водного плеса складає майже 7 гектарів, як кажуть, є на чому і куди розігнатися. Територія ретельно доглядається, інфраструктура  створена за кращими  європейськими зразками. Картина ідеальна, як то кажуть, не лише на фото у глянцевих журналах, але й наяву. Автор цих рядків теж не відмовив собі у насолоді зануритися в озеро Молодості.
Зі SPA-комплексу – не витягнути
А якщо вам стало прохолодно, то поруч з озером розміщений SPA-комплекс VODA. Тут у басейні вода підігріта і дуже комфортна для купання. Можна плавати всередині приміщення, а можна й на відкритому просторі. Уявляєте, падає дощ або сніг, а ти плаваєш  у відкритому  басейні. Захотіли освіжаючого чи прохолоджуючого напою – можна підпливти до бару і посидіти у воді за барною стійкою або ж гайнути у сауни – фінську, римську середземноморську – чи порелаксувати у соляній кімнаті. А можна взагалі піднятися на дах СПА-комплексу і покайфувати у джакузі на панорамній терасі. Кожного разу, коли ми були у СПА-комплексі, виходити звідти просто не хотілося.
Гірські велосипеди і багато адреналіну
Улітку, замість лиж, однією з розваг у Буковелі є катання на велосипеді. Для цього спеціально розробили  веломаршрути, та й самі велосипеди дуже зручні для їзди. Зрештою, це шанс навчитися кататися чи удосконалити вміння їздити у гірській місцевості. У самісінькому центрі курорту Буковель можна натрапити на прокат велосипедів, хоча ціни на нього дещо кусаються – 390 гривень за три години.
Узимку чимало лижників обирають  найкрутіші траси, їдуть сюди за гострими відчуттями, а де ж їх набратися в Буковелі влітку? Вихід таки було знайдено. Є тут  роуп-джампінг, висота вежі сягає 28 метрів, троллейна переправа через озеро Молодості – це 220 метрів адреналіну та  Bike zip - це катання на велосипеді по канатній дорозі через озеро Молодості на висоті до 30 метрів, а ще так звана гойдалка-маяк. Усі ці екстремальні розваги дають неперевершену можливість насолодитися панорамним виглядом Карпат. Щоправда, якщо ви захочете зробити це у спокійніших умовах, спілкуючись із найближчою людиною, то вам тоді, безумовно, треба піднятися витягом високо вгору на оглядовий майданчик, а вже звідти помилуватися краєвидами. Буковель - це не лише місце для розваг. Тут проходять  реабілітацію хворі на ДЦП діти, якими в Україні по суті ніхто не займається, оздоровлюються пенсіонери, проходять психологічну реабілітацію  учасники війни на сході.
Буковель, який надихає на зміни
Центр БУКА став місцем проведення медіа-фестивалю «Буковель Натхнення», в якому взяли участь понад 200 журналістів з усієї України. Фестиваль організували Український журналістський фонд і Національна спілка журналістів. Його гасло – «Прагни до вершин». У кожного – своя вершина, чи то в журналістській діяльності, чи в житті. «Ми намагалися організувати цей захід так, щоб журналісти тут не просто відпочили, а ще й мали можливість вдосконалити свою майстерність, почути і навчитися чогось нового і, безумовно, тісно поспілкуватися у колі представників своєї професії»,- поділилася своїм баченням призначення нового фестивалю його співорганізатор Людмила Ольховська.
Учасники фестивалю взяли участь у численних  тренінгах, майстер-класах, практичних заняттях, круглих столах, літературних читаннях. Його учасники вчились малювати, куховарити, відвідали парфумерну лабораторію, а також майстер-класи відомих в Україні журналістів, письменників та публіцистів, які щедро ділилися секретами своєї «кухні».
Запрошення ж у цю філію раю на землі журналістська спільнота отримала від одного із засновників курорту, а нині народного депутата Олександра Шевченка. Цього разу усі ми ще й опинилися в епіцентрі скандальних обшуків СБУ на території туристичного комплексу. Вочевидь, це стало знаком, що вже стартувала виборча кампанія, а Олександр Шевченко є одним із фаворитів у списку кандидатів на пост  президента України. Але гарно відпочити нам цей прикрий інцидент не завадив. З Олександром Шевченком журналісти спілкувалися неодноразово. Приємно, що в політика є чітке бачення перетворення України в успішну та політично впливову країну. І, попри просте гасло «Збудували Буковель – збудуємо Україну», є в ньому і глибокий символізм. Адже кожна велика справа, тим більше така, як розбудова України, завжди починається з малої – будівництва окремого будинку, вулиці, селища. Головне, як вважає Олександр Шевченко, це треба робити з вірою і добром, з розумінням того, що кожна людина має бути благодійником.  Не треба сумніватись у тому, що ти робиш. Якщо ти це робиш щиро – значить, так потрібно Богу. Олександр Шевченко переконаний, що чим більше людей в нашій державі творитиме добро, тим швидше ми виберемося з тих нетрів, у яких нині перебуваємо.
Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: