Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Врятувати «кукушку» допомагають німці

 Український Кіноклуб у Берліні та ініціативна група PRAVO. Berlin Group for Human Rights in Ukraine через відеоміст організували показ документального кінофільму “2033 кілометри від Ейфелевої Вежі” (34’, Україна, 2009 р., режисери: Олександр Балабан, Олександра Хребтова) та дискусію.
Участь у ній взяли перший заступник голови Володимирецької райдерж-адміністрації, депутат обласної ради Петро Вакуліч, провідний спеціаліст відділу культури і туризму Олег Босик та методист ЦРБ Галина Швирид.
Мета заходу – привернення уваги до можливого закриття найдовшої діючої вузькоколійки в Європі, яка знаходиться на Рівненщині, та пошук шляхів запобігання її закриттю. Вузькоколійка виконує важливу соціальну функцію, а також викликає інтерес потенційних туристів до регіону, зокрема з Німеччини, розповідала координатор відеомосту в Німеччині Олександра Бінерт.
Мартін Копечке та Петер Коллер, власники туристичної агенції Bahnagentur Schöneberg в Берліні, яка спеціалізується на залізничному туризмі, переконані, що вузькоколійка має величезне значення для розвитку туризму і її не можна закривати в жодному разі. Уже тепер «кукушка» мов магнітом вабить туристів з усієї Європи. Перешкодою ж зростання її популярності наразі є, зокрема, недостатня туристична інфраструктура в регіоні. Есперти пропонують терміново зв‘язуватися з міжнародними партнерами в Польші та Румунії, яким вже вдалося не тільки врятувати подібні вузькоколійки, але й зробити їх інтегральною частиною регіональної туристичної інфраструктури.
 PRAVO. Berlin Group for Human Rights in Ukraine закликає об’єднаними силами зупинити заплановане закриття вузькоколійки, а засоби масової інформації просить звернути увагу на цю проблему. Ваші ідеї та підтримка  важливі. У більш довготривалій перспективі потрібен план перетворення вузькоколійки на привабливий туристичний об’єкт, який зможе давати прибуток. За подальшою інформацією та з цікавими ідеями можна звертатися до Петера Коллера (kollerspeter at gmx.de), або писати на kontakt at humanrightsinua.de.
Додаткова інформація. Вузькоколійна залізниця «Антонівка-Зарічне» – одна з трьох діючих в Україні вузькоколійних залізниць з пасажирським рухом довжиною 106 кілометрів. Її ще називають «кукушка» або «Поліський трамвай». Залізницю було побудовано у 1895 році для вивозу деревини. Згодом вона почала використовуватися для пасажирських перевезень. Потяг курсує 1 раз на день в обох напрямках і проходить через 16 населених пунктів. Для мешканців віддалених поліських сіл вузькоколійка – це доступний, а часто і  єдиний засіб сполучення.
Вузькоколійка є власністю Укрзалізниці, але, оскільки вона є винятково збитковою (нею користуються переважно «пільговики»),  Укрзалізниця планує її закрити (на врегулювання цієї проблеми маємо рік часу). Закриття вузькоколійки матиме негативні наслідки для місцевого населення, яке постане перед проблемою транспортного сполучення. Тим не менше вузькоколійка поступово стає відомою. Зокрема у Німеччині кілька туристичних бюро анонсують цей цікавий туристичний об’єкт; інформацію про вузькоколійку можна знайти у кількох путівниках про Україну німецькою мовою.
• Вікторія Гарбариніна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: