«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

Вісім мільйонів? Не проблема!

Рівне, ймовірно, подарує приватному вузу 8 мільйонів гривень. Це у цивілізованому світі на міську владу чекає негайна відставка, якщо вона потратила гроші платників податків не за призначенням. У Рівному ж усе навпаки - чиновники, з вини яких місту доведеться сплатити приватному вузу (МЕГУ) аж вісім мільйонів, не лише не відповідатимуть за свою бездіяльність, а ще й отримуватимуть премії на надбавки упродовж року. Бо якби ці гроші довелося платити з власної кишені, то тоді вони зробили б усе, щоб виграти справу в суді, тим більше, що здоровий глузд у цьому судовому спорі на боці міської влади. Але гроші сплачуватимуть із бюджету, і від цього голови у чиновників міської влади не болять зовсім.

Як відомо, при ватний університет  МЕГУ відсудив у Рів ного 8 мільйонів гривень за недобудова ний дитячий садочок  на вулиці Коновальця, 16. Багато років  тому виш купив цей  довгобуд у міста, але  нічого там не зробив,  об’єкт і досі стоїть руїною, відлякуючи від  себе перехожих. Сама  ідея продати приміщення вузу була хибною з самою початку,  бо заклад не настільки  багатий, щоб довести  його до ладу. Споглядаючи таку картину  та маючи неабиякий  дефіцит із приміщеннями дитсадків,  міська влада, врешті решт, вирішила ви правити свою помилку і розірвати договір  купівлі-продажу, але,  очевидно, що в цьому  процесі щось пішло  не так. За це й ухо пилося керівництво  МЕГУ, подавши позов до міської влади  аж на 11 мільйонів,  мовляв, за те, що за вдано шкоду ВНЗ. І,  що характерно, суд задовольнив позов, що правда, зменшив частку позовних вимог  МЕГУ до 8 мільйонів.  Існує кілька версій, як  це сталося, але одна  з них, очевидно, най більш ймовірна – через халатність юристів міської ради. До  речі, на цьому наголошує і депутат міськради Микола Бляшин,  який стверджує, що  юристи міської ради  не з’явилися на останнє судове засідання:  - Вісім мільйонів  для міста – це, щонайменше, один новий  тролейбус. Я аналізу вав це судове рішення. Скажу, що жоден  із юристів міської  ради не прийшов до  суду. Вони написали,  ніби мають поважну  причину: готуються  до сесії. Також ніхто  з юристів у суді не по дав клопотання про  строки позовної давності. Однозначно потрібно подавати апеляцію, а гроші на це  шукати у резервному  фонді.  Депутати міськради просять у міського  голови Рівного Володимира Хомка знайти  у бюджеті майже 300  тисяч гривень на судові витрати.  У свою чергу, на чальник управління  комунальної власності Наталія Поліщук  стверджує, що юристи міськради ходили  на усі засідання. Однак останнє, на якому,  власне, й оголосили  рішення, співпало з  засіданням сесії, тому  просили його перенести. На сесії, до слова, порозуміння між  депутатами міської  ради з цього приводу  досягнуто не було, і  тому у рішенні сесії в  капітальних видатках  бюджету розвитку не  передбачено грошей  на ці судові витрати.

 • Роман Вістенко 

Версія для друку
26
від 29.06.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»