Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Вихованці Острозького ліцею перемогли у Всеукраїнській військово-патріотичній грі

У грі, яка складалась із 23 етапів, взяли участь 20 команд (загальною кількістю 156 учасників віком від 14 до 17 років з 14 регіонів України). Рівненщину під керівництвом командира роти ліцеїстів ІІ курсу, підполковника Ігоря Тимощука  представляли ліцеїсти Роман Тиднюк, Ярослав Маначинський, Олександр Онопрійчук, Олександр Мазунов, Антон Пархомець, Олександр Мельничук. Складність етапів змагань вимагала від учасників чималої фізичної та спеціальної військової підготовки, набуття навиків виживання в екстремальних умовах і дій під час бойового зіткнення.
 А розпочались чотириденні пригоди із екскурсії Києвом та вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Відразу після урочистого відкриття гри та ознайомлення із сучасним українським військовим озброєнням й технікою для хлопців та дівчат з усієї України розпочались випробовування. У перший день команди показували уміння зі стройової підготовки, військового рукопашу (захист від нападу різноманітною зброєю) та фізичної підготовки (вправи на турніку і брусах), а також розказували про себе під час конкурсу «Візитівка». З першого дня вихованці Острозького ліцею вийшли в лідери, здобувши перемогу в змаганнях з рукопашного бою. Наступного дня патріотична молодь демонструвала свою підготовленість у стрільбі на влучність із бойової зброї (пістолет Макарова та автомат Калашникова). Також показала вправність у метанні навальної гранати в «групу супротивника» та в розбірці і складанні автомата на час в положенні сидячи на колінах. Найбільш емоційним досвідом для юнацтва був етап  з обкаткою танком із метанням навчальної гранати в нього. У проміжку між активними завданнями проходили  виховні заходи. На третій день команди демонстрували навики таборування, облаштувавши місце для наметів, маскування, сигналізацію та охорону табору, провели ніч у лісі. Молодь, використовуючи свої навики орієнтування і читання карти, долала психологічну смугу перешкод; демонструвала вміння з надання домедичної допомоги пораненому в зоні обстрілу; виявлення протитанкових мін на визначеній ділянці дороги та ін. Цього дня один із учасників гри отримав травму ноги. Уже в реальних умовах острозькі ліцеїсти надали постраждалому першу допомогу та  на ношах доставили хлопця до  медичного пункту.
Останнього  дня відбулася тактична гра «Сполох» зі зброєю лазертаг.  Із її завершенням відбулося закриття всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух». Заступник начальника Навчального центру підполковник Олександр Сагайдак привітав учасників з проходженням всіх етапів і підтвердженням готовності захищати Україну. Координатор ВОВПО Юрій Пустовій подякував керівникам та учасникам за їхню активну громадську позицію і патріотизм. Традиційно всі вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання і патріотичними гаслами. Під звуки військового оркестру відбулося нагородження учасників. За результатами гри із великим відривом перемогу здобула  команда Острозького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Острозька дружина», обійшовши команди сильних учасників Комунального навчально-виховного комплексу «Рубіжанський ліцей» (м. Рубіжне, Луганської обл.) та Військово-патріотичного клубу «Сокіл» («Джура», м. Павлоград, Дніпропетровська обл.).


• Ігор Семенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: