«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

Відзначення 9 травня у Рівному розпочалося з вшанування Загиблих за Україну

Відзначення 73 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Рівному громада міста, а також запрошені на урочистості ветерани розпочали з традиційного покладання квітів до памятного знаку "Загиблим за Україну", що розташований поруч із будівлею Рівненської міської ради.

Очільник міста Володимир Хомко та голова обласної державної адміністрації Олексій Муляренко, керівники установ та організацій спільно поклали до памятника кошики квітів, оформлених у національних кольорах України і звернулися до громади та присутніх ветеранів другої світової, з запрошенням взяти участь у мітингу з вшанування перемоги над нацизмом на військовому меморіалі на кладовищі "Дубенське".

Під час мітингу – реквієму на військовому кладовищі, міський голова Рівного Володимир Хомко звернувся до громади Рівного з такими словами: «Дорогі ветерани! Шановні рівняни та гості міста! Традиційно, щороку 9 травня ми зустрічаємося на цьому меморіалі щоб вшанувати память тих, хто здобував перемогу у Другій світовій війні, тих хто віддав здоров’я та життя на фронті, чи в партизанських загонах, хто допомагав у тилу своєю титанічною працею, зазнав тортур у концентраційних таборах і полоні.

Можна по різному оцінювати аспекти цієї війни, але не можна не визнати одного факту, якби не було цієї перемоги над німецьким нацизмом – не було б більше нічого, не було б ні України, а можливо і  Українців.

Шановна громадо! Сьогодні наш святий обов’язок передати наступним поколінням - память про ті страшні дні війни і дні героїзму нашого народу, адже війна не оминула жодну українську родину.  Пам’ятаємо про це назавжди.

На жаль, час невблаганний. Після Другої світової війни у Рівному проживало декілька тисяч  ветеранів та визволителів нашого міста. Ще у 2000 році на парад вийшли понад півтори тисячі ветеранів, які пройшли військовими шляхами та 50 визволителів нашого міста. На жаль, з останнім із них,  92-річним Андрієм Моїсеєнком ми попрощалися два роки тому.

Насьогодні  у Рівному проживає 125 ветеранів Другої світової війни, кожному із яких понад 90 років.

Дорогі ветерани! Разом із всіма земляками, я схиляю свою голову перед Вами і вашим героїчним подвигом. Бажаю Вам здоров’я, довголіття та щирої поваги від рівнян. Слава Вам ! Слава Україні!

Версія для друку
17
від 27.04.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»