«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

Відгомін «Веселої толоки»

Українцям притаманне бажання веселитися самим і веселити інших, адже гумор дозволяє переключитися з негативу на позитив, подивитись на проблему зі сторони, підбадьоритись у скрутні хвилини. Вмілий та дотепний жарт є справжнісіньким мистецтвом, а жартівлива пісня - привілля для веселощів та іронії. Це продемонстрував і перший фестиваль української народної жартівливої пісні, танцю та гумору «Весела толока», що відбувся у Будинку культури цементників міста Здолбунів.


 Ідея створення фестивалю належить обласному відділенню Національної музичної спілки України в особі його голови – заслуженого працівника культури України Андрія Пастушенка та працівникам Будинку культури цементників. Вітаючи всіх присутніх, Андрій Семенович висловив сподівання, що цей фестиваль знайде постійну прописку в місті, розростатиметься та наповнюватиметься новим змістом, адже гумор у наш час потрібен, як повітря, а сміх продовжує життя людини, поліпшує її здоров’я.
Зазвичай, сучасні письменники-гумористи стоять на сторожі гарного настрою зі своєю зброєю - влучним словом, тож право відкривати фестиваль надали лауреату премії ім. Остапа Вишні Юрію Березі, який виконанням своїх творів задав тон фестивалю.
Показати свої таланти зібралися солісти, гурти самодіяльних народних ансамблів танцю, пісні та музики, майстрів розмовного жанру з Рівненського, Здолбунівського, Дубенського районів та міста Рівне, які люблять українську пісню та веселі жарти. Серед них зразковий ансамбль «Здолбунівські дзвіночки», вокальний – із Мізоцької дитячої музичної школи, танцювальний «Криниченька» із Рівного, народний аматорський хор «Зоря» імені Володимира Плютинського, фольклорний ансамбль «Джерело» з обласного центру, вокальний ансамбль «Калинове намисто» будинку культури села Шпанів, народний аматорський ансамбль народної пісні «Веретено» клубу села Колоденка, зразковий ансамбль народного танцю «Вербонька» із Зорі, танцювальний колектив «Надія» із Мізоча та інші колективи й окремі виконавці. Читали гумористичні твори українських сміхотворців юні Максим Радчук і Микола Бочуляк, тішив жартівливими піснями здолбунівчан і їхніх гостей Василь Федуш… Одне слово, сумувати не доводилося нікому. Три фестивальні години пролетіли, як мить. Учасники і слухачі-глядачі залишилися задоволеними від мистецького дійства й і з нетерпінням чекатимуть зустрічі з веселими піснями та жартами вже в році новому.
• Ольга Шахрай

Версія для друку
8
від 23.02.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»