Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Від біржі праці - до сервісної служби

Відтак нині до послуг роботодавців, соціальних партнерів, тих, хто шукає роботу,  аж цілих два поверхи, обладнані необхідною наочністю та технічними засобами, які полегшують ці пошуки.
Після реконструкції приміщення центру зайнятості у Березному активно стали впроваджувати нові методи роботи. До послуг безробітних – навчальні класи онлайн-зв’язку, теоретичного навчання, зал групової роботи, комп’ютеризований сектор самостійного пошуку. З усіма цими новаціями в роботі реконструйованого центру зайнятості у Березному минулої п’ятниці мав можливість ознайомитися і в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, який перебував у нашій області з робочим візитом. Разом із  головою Рівненської облдержадміністрації Олексієм Муляренком у супроводі директора обласного центру зайнятості Івана Ткачука він ознайомився із матеріально-технічною базою оновленого Березнівського районного центру зайнятості, взяв участь у круглому столі з роботодавцями, семінарі з учасниками АТО.
Саме у той день в установі  проводили багатоформатну інформаційну кампанію з питань соціально-психологічної адаптації учасників АТО. Треба зауважити, що в суспільстві це питання на сьогодні є дуже актуальним. Повертаючись  зі сходу країни, наші захисники дуже часто не можуть знайти роботи, роботодавці не надто поспішають до них зі своїми пропозиціями. Та й розмір заробітної плати «на гражданці» далеко не завжди задовольняє колишніх воїнів АТО.
– Сьогодні треба усе зробити для того, щоб безробітні мали можливість пройти навчання або ж підтвердити свою кваліфікацію у максимально стислі терміни. Більшість із них уже пройшли цілу школу життя і сидіти по півроку за партами не хочуть, але цього й не потрібно робити. Наше завдання – максимально спростити цей процес, – зауважив директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук, звертаючись до в. о Голови Державної служби зайнятості Валерія Ярошенка.
– Впевнений, що ми сьогодні рухаємося в правильному напрямі, можливо, не так швидко, як нам усім хотілося б. Поступово відходимо від поняття «біржа праці», як звикли називати центри зайнятості, й рухаємося в напрямі створення повноцінних сервісних служб, куди за послугами будуть приходити не лише безробітні, а й випускники навчальних закладів. Це має бути соціальний будинок, де людина може себе реалізувати, якщо втратила роботу, чи підвищити свою кваліфікацію, – наголосив  Валерій Ярошенко.
На інформаційній платформі учасники АТО та гості ознайомились із роботою профінформаційного сектора, інформаційними матеріалами  з роботи з учасниками АТО, інвалідами, з можливостями Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ. У секторі самостійного пошуку роботи поспілкувалися з шукачем роботи, яка на комп’ютері вільного доступу підбирала собі вакансію бухгалтера. На просвітницькій платформі для колишніх воїнів АТО учасники семінару для безробітних із питань військової служби за контрактом розповіли про умови укладання контрактів, зарплати контрактників.
На семінарі для роботодавців обговорили особливості соціального захисту та шляхи вирішення проблем працевлаштування демобілізованих учасників АТО, дотримання роботодавцями трудового законодавства щодо учасників АТО. «Сьогодні підприємства відчувають дефіцит кваліфікованої робочої сили. Тому центри зайнятості мають підлаштовуватися під умови і вимоги роботодавців. А у Березнівському центрі зайнятості ми бачимо сучасний підхід до навчання та перепрофілювання тих людей, які потребують працевлаштування», – зауважив Олексій Муляренко.
У ході екскурсії поважні гості ознайомилися з роботою спеціалістів, які проводять прийом громадян, реєстрацію та підбір роботи. Також фахівці служби зайнятості активно використовують елементи дистанційного навчання при організації профпідготовки безробітних.
Особливо гостей зацікавила презентація для голів сільських та селищної рад Березнівщини пілотного проекту Рівненського районного центру зайнятості «Мережа допомоги учасникам антитерористичної операції та їх родинам при сільських та селищних радах району», який полягає у наданні соціально-інформаційної допомоги учасникам бойових дій, їх родинам, громадянам, котрі перебувають на обліку в центрі зайнятості та мають попередній досвід практичних психологів й соціальних фахівців. Підготовкою соціальних працівників із числа безробітних займалася Ольга Яковлєва, керівник ГО «Психологічна служба Євромайдану». Вона надавала поради та рекомендації, вчила, як діяти в тій чи іншій життєвій ситуації з психологічної точки зору. «У Рівненському районі діє унікальний та єдиний в Україні пілотний проект. І його мета – надання якісних соціальних послуг, допомога в адаптації та психологічній підтримці учасників АТО, членів їхніх сімей та сімей воїнів, які загинули. І не лише в пошуку роботи» – підкреслив Іван Ткачук.
Дуже хочеться вірити, що людно в Березнівському районному центрі зайнятості було не лише того дня, коли приїхали гості та журналісти. А ще працівникам центру таки вдалося  усіх нас переконати, що тут обов’язково допоможуть із пошуком роботи.
• Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: