«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
24 Квітня 2018 року

Весняні турботи рокитнівських лісівників

Із приходом весни для працівників державного підприємства «Рокитнівське лісове господарство» розпочинається найважливіша і найвідповідальніша пора - весняна лісокультурна кампанія. Нинішнього року погода внесла свої корективи у плани лісівників, тому вже буквально з перших весняних днів вони розпочали свою кропітку роботу. Адже важливу роль у посадці лісу відіграє те, що ці роботи потрібно виконувати в короткі терміни, ранньою весною, коли в ґрунті ще багато вологи. Це ж бо дає високі результати приживлюваності.

Завдяки тому, що в 2016 році лісівники підприємства підготували більше половини лісових площ – зробивши якісну підготовку ґрунту та виростивши понад 5,2 мільйона стандартних сіянців – вони зуміли в ці короткі весняні терміни посадити понад 350 гектарів лісових культур із запланованих 415 га.
Та цим весняні турботи колективу Рокитнівського лісгоспу аж ніяк не обмежуються. Необхідно провести ще низку нагальних агротехнічних лісокультурних заходів. Мова, зокрема, про сприяння природному поновленню на площі 312 гектарів, доповнення раніше створених насаджень на площі 400 гектарів. Потрібно також посіяти лісові розсадники на площі 4 гектари, для чого заготовлено в 2016 році 1074 кілограми лісового насіння, закласти шкільні відділення декоративних порід у кількості 10 тисяч штук, посадити плантації новорічних ялинок на площі один гектар, а в теплицях зробити зелене живцювання декоративних порід екзотів у кількості 30 тисяч штук. Та й навіть цей перелік клопотів аж ніяк не повний.
Майже на всіх площах лісових культур створюються кормові плодові ремізи та висаджуються породи- інтродуценти, що є нетиповими для нашого регіону. Це - ялина, ялівець, аронія чорноплідна, калина, айва японська, бирючина, вишня моголебська, алича та інші.
Велике значення у проведенні лісокультурних робіт має те, що більшість із них лісівники виконують самі зі своїми родинами, а це забезпечує неабиякий результат, тому що ці роботи з року в рік вони виконують вміло, із дотриманням всіх технологій агротехніки, якісно та злагоджено.
Уже котрий рік поспіль лісгосп проводить заходи у рамках всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», запровадженої Державним агентством лісових ресурсів України. Щороку в ній беруть участь учні шкіл району, особливо допомагають у посадці лісу вихованці шкільних лісництв (Залавської ЗОШ та Рокитнівського НВК «Школа І-ІІІ ст. - ліцей»).
Головна мета акції – виховання шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у створенні лісів, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі. Акція розпочинається 21 березня, коли відзначається Міжнародний день лісу, та триває до 15 квітня. В 2017 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Ліси та енергія».
У нинішньому році до акції долучилися студенти Рокитнівського професійно-технічного ліцею.
В 2016 році у цьому освітньому закладі створено навчальні класи і набрано групи студентів, майбутніх лісівників, за спеціальністю лісник, єгер, озеленювач. Молоді лісівники, беручи участь в акції, не лише вміло закріпляють свої теоретичні знання на практиці, а й вагомо допомагають лісгоспу в посадці лісових насаджень.
Керівництво Рокитнівського професійно-технічного ліцею і на наступні навчальні роки охоче запрошує всіх бажаючих дітей, котрі хочуть стати лісівниками та присвятити своє життя турботі про зелені шати нашої держави, на навчання.
Символічно, що у Міжнародний день лісу, 21 березня, ліцеїсти активно долучилися до благородної справи – народження нового лісу. Вони створили лісові культури у шостому кварталі Масевицького лісництва. Загалом на площі 0,6 гектара учні ліцею посадили майже 4,5 тисячі штук молоденьких сосонок, дубків, яблунь, грушок, берізок. З часом ця ділянка, як і сотні гектарів молодого лісу, який посаджено цьогоріч на території Рокитнівського лісгоспу, завдяки турботі досвідчених лісівників перетвориться на ошатне зелене диво.
• Леонід Балдич,
інженер лісовідновлення ДП «Рокитнівське лісове господарство»

Версія для друку
13
від 31.03.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»