«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
17 Жовтня 2018 року

Велике і світле свято Хрещення Господнього

19 січня всі християни відзначають велике свято - Хрещення Господнє (Водохреща). Це велике свято є третім і заключним у різдвяно-новорічному циклі. Свято Хрещення було встановлено на згадку про хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.

 

Як і Різдво, і Старий Новий рік, Хрещення Господнє починають святкувати напередодні ввечері, а саме - 18 січня. У цей вечір люди проводять Водохресний святвечір, який також називають голодним Святвечором.

 Саме хрещення означає очищення душі та тіла. Купання у цей день - це традиція зі своїми правилами. Багато сміливців приймають героїчне рішення скупатись в ополонці. Віруючі люди стверджують: купання в ополонці на Водохреще для православної людини - не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб. У цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Здавна у народі освячену на Водохреща воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, будинки і тварин. Залишається загадкою той факт, що Водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися впродовж року. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні і духовні хвороби.

Вже четвертий рік поспіль, у день Святого Хрещення Господнього, на озері Басів кут, що у місті Рівне, відбулася загальноміська молитва за мир в Україні та купання в ополонці.

 Традиційно до заходу приєдналися працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області. З метою не допущення нещасних випадків педагогічні працівники Центру нагадали людям правила занурення у воду та роздали пам’ятки. Для очищення душі та тіла найсміливіші фахівці Центру занурилися у священну крижану Хрещенську воду.

Велике і світле свято Хрещення Господнього завжди наповнене особливою благодаттю і радістю.

 

-- Алла Тищенко, методист обласного методичного кабінету

НМЦ ЦЗ та БЖД  Рівненської області

 

 

 

Версія для друку
3
від 19.01.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»