Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Юристи-практики - студентській молоді

Тема зустрічі «Реформування виконавчої служби, нові юридичні сервіси» зібрала поважне коло юристів-практиків, службовців, викладачів та студентів-старшокурсників РІ КУП НАН.

Підкреслив важливість цього заходу керуючий справами інституту Володимир Леонович Якимчук, котрий і відкрив майстер-клас.
У своєму виступі Сергій Євсейович  Драюк зазначив, що  ефективна діяльність державної влади в Україні неможлива без удосконалення діяльності її органів, пошуку нових форм та методів управління  у різних сферах суспільного життя. Чергове реформування переживає нині і державна виконавча служба України, завданням якої є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом. Саме під час виконання цього завдання набувають реального відновлення захищені судом чи іншим юрисдикційним органом порушені права фізичних та юридичних осіб. Метою реформування державної виконавчої служби є пошук нових форм та методів управління системою виконання  судових та інших рішень, удосконалення організаційно-правових засад її функціонування для досягнення високої ефективності у практичній діяльності з примусового виконання рішень. Таке реформування має стати  рішучим кроком нашої держави до переформатування чинних усталених правовідносин та дасть змогу вийти на новий рівень розвитку на шляху до стандартів Європейського Союзу. Важливу роль у контексті такого реформування відіграють зміни в системі органів юстиції. Їхня актуальність обумовлюється численним обсягом сфер впливу та здійснюваних правовстановлюючих актів, що здійснює міністерство та його структурні підрозділи.

Частина виступу поважного гостя була присвячена боротьбі з корупцією, без подолання якої будь-які реформи втрачають сенс. 

Актуальність означених підходів ствердила також начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванна Смачило, яка підкреслила, що одним із складових елементів реформування системи юстиції є нова кадрова політика та оптимізація діяльності органів системи Міністерства юстиції як в центральному апараті, так і на місцевому рівнях.

У  рамках реформ також забезпечено відкритий доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,  запроваджено систему надання електронних онлайн-сервісів. Відтепер на оновленому сайті Мін′юсту в режимі онлайн можна зареєструвати бізнес та отримати необхідну довідку, витяг або виписку. А ще - зареєструвати  шлюб чи отримати свідоцтво про народження дитини. RENTGIRL

Учасники дискусії акцентували увагу на підводних рифах процесу реформування та намагалися хоч якоюсь мірою спрогнозувати його результат.

Гості інституту оглянули заклад, ознайомилися із його матеріально-технічною базою. І, що найважливіше, ця зустріч стала гарною візитівкою для продовження співпраці.

 • Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: