Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Юридичним послугам – європейські стандарти

 Необхідність реформування усіх складових механізму держави обумовлена намаганням втілити в життя демократичні цінності та надавати якісні публічні послуги громадянам на рівні європейських стандартів.

 

Невипадково ініціатором цього заходу став заслужений юрист України, професор, ректор Київського університету права Юрій Ладиславович Бошицький, котрий упродовж багатьох років послідовно втілює в життя концептуально-правові засади європейської юридичної науки. Організатору заходу керуючому РІ КУП НАНУ Володимиру Леоновичу Якимчуку вдалося зібрати досить представницьке коло осіб, так чи інакше причетних до процедури реформування українського суспільства.

Так, учасниками круглого столу стали директор Рівненського обласного центру правової допомоги МЮУ Василь Петрович Овдіюк, доктор юридичних наук, професор, завідуючий кафедрою конституційного права КУП НАНУ Надія Олексіївна Армаш, заступник директора Рівненського обласного центру правової допомоги МЮУ Сергій Валерійович Іллюк, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Денис Миколайович Пашкевич, адвокат Олександр Михайлович Негрей та Оксана Василівна Теперик, адвокат адвокатського об’єднання «Юридична компанія «РАМ» Олександр Вячеславович Теперик, адвокат, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів Світлана Віталіївна Бідюк, професор кафедри кримінального права КУП НАНУ Петро Дмитрович Біленчук, доцент кафедри цивільного та трудового права КУП НАНУ Сергій Сергійович Петрачкович, а також студенти Рівненського інституту КУП НАНУ.

Відповідаючи на запитання про те, які ж зміни покладені в основу оновленої Конституції нас очікують в найближчій перспективі, Надія Олексіївна Армаш зауважила, що йдеться про істотну децентралізацію влади. Створюються виконавчі органи районних і обласних рад, яким буде належати реальна влада в регіонах. Управляти регіонами мають суб’єкти, обрані в ході місцевих виборів. Це вагомий крок до стандартів ЄС у цій сфері. Натомість місцеві держадміністрації будуть ліквідовані, на їх місці постануть префекти, в коло обов’язків яких входить контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування. А реальне місцеве самоврядування – це конкретний крок у напрямі подальшої лібералізації управління на місцях, пов’язаний з вирішенням проблем формування громадянського суспільства та соціально-правової держави, посиленням захисту прав і свобод людини і громадянина, їх практичною реалізацією.

Аналізуючи процес реформування, Сергій Сергійович Петрачкович означив його досить образно: «Потрібно сушити болото, а не бити комарів». Мова передусім про потребу сутнісних перетворень, які б торкалися основоположних підходів до вирішення проблеми конституційних перетворень. Розлогі цитації положень Конституції та аналітичні розмисли присутніх були доповнені яскравою та оптимістичною тезою Петра Дмитровича Біленчука про те, що у державі на місцях можна зробити все, і прикладом цього може слугувати приміщення РІ КУП НАНУ, із неможливого перетворене зусиллями ректора у храм юридичної науки.

Обговорення викликало значний резонанс серед студентської молоді.

Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: