«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Вересня 2018 року

Тропічні фрукти з Білої Криниці

Поблизу Рівного чоловік спорудив передову теплицю, де під музику вирощує банани, манго, ківі та інші екзотичні фрукти. Щедрий урожай екзотичних фруктів - бананів, манго, лимонів, ківі та інжиру - збирає житель Білої Криниці, батько головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні Владислава Сухляка — Олег Васильович. Поряд із будинком чоловік звів теплицю, яку постійно опалює. Там для екзотичних фруктів навіть грає музика.

У теплиці посадили чотири бананові дерева. Нещодавно Олег Васильович зібрав урожай. Одне гроно зі стиглими бананами важить приблизно… 20 кілограмів. Увесь урожай віддає онукам.

— Дітям цікаво з’їсти власноруч вирощені лимони, апельсини та мандарини. Посадили кавове дерево, зібрали плоди та каву з них п’ємо. Смачніше чомусь те, що вирощене самостійно, — каже Олег Сухляк. — Передову теплицю побачив по телевізору у фермера з-під Києва. Спеціально до нього їздив, щоб все оглянути. Заплатив за франшизу, лиш тоді він мені розкрив секрети, як все працює.

Теплиця влетіла в копійку. Адже довелося фундамент заливати на глибину 80 сантиметрів, щоб субстрат не підривали кроти. Також постійно підтримується температура понад 20 градусів тепла і певна вологість.

На новорічні свята родина Сухляків буде споживати власні фрукти. Син Владислав запевняє, їхній смак набагато кращий за магазинний.

— Банани мають чудові смакові якості. Різняться від тих, які завезені, імпортні. Тут більш насичений смак. Дуже смакує нашій родині, — додає Владислав Олегович. — У нас просять фрукти продати, але відмовляємо, можемо лише пригостити. Великих об’ємів не вирощуємо.   

Екзотичні фрукти реально виростити навіть в сильні морози, каже професор біології РДГУ. Головна умова — звести теплицю з постійним опаленням.  

— У ній потрібно створити температуру, яка буде вищою 20 градусів. Забезпечити певну вологість і додати грунт, на якому ростимуть тропічні рослини, — підкреслює завідувач кафедри біології Віталій Марциновський. — У квартирі кожному цілком під силу виростити цитрусові — мандарини, лимони та навіть ківі.

На різдвяний стіл Олег Васильович покладе урожай власних лимонів і мандаринів. Кожен фрукт у чоловіка важить майже кілограм.

• Володимир Миколайчук

Версія для друку
1
від 06.01.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»