«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Жовтня 2018 року

Три дні для влади

Збігає термін ультиматуму, який добровольці-учасники АТО поставили обласній владі. Від неї вони вимагають визнання, тобто надання статусу ветерана війни-добровольця, учасникам бойових дій. – Ми планували повністю заблокувати роботу сесії, але вирішили дати вам останній шанс. Проте, якщо наші вимоги до кінця тижня не будуть виконані, то сесії тут ніхто більше не проводитиме, – заявив із сесійної трибуни лідер добровольців Роман Коваль.


У залі почалися розбірки – терміновий пошук виннього в тому, що спільне розпорядження голови ради та адміністрації, яке було прийняте ще в жовтні минулого року, тобто майже рік тому, ще й дотепер не виконане. Представник юстиції заявила, що в переліку тих організацій, які мають погодити цей документ, зазначені громадські організації, щоправда, не вказано, які саме. Втім, дещо пізніше з’ясували, що чіткий перелік цих організацій таки існує. Спробували перекласти вину на СБУ, буцімто вона не дає погодження, але вирішили, що її можна і виключити з цього переліку, так само як і прикордонну службу, яка, втім, таке погодження дає. Одне слово, винного так і не знайшли. Із коментаря начальника Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванни Смачило, який подаємо нижче, стає зрозуміло, що вина за невиправдане зволікання щодо вирішення цього питання по суті лежить виключно на структурних підрозділах ОДА, які через відсутність взаємодії не змогли довести цю справу до логічного завершення.
Роман Вістенко

Коментр:  Іванна Смачило, начальник Головного територіального
             управління юстиції в Рівненській області:

– Вчора, 6 вересня, на сесії обласної ради в черговий раз добровольці підняли питання щодо надання їм Рівненською обласною радою статусу ветерана війни-добровольця, учасника бойових дій. Прикро, що це питання уже рік не може вирішитися. Зі свого боку маю запевнити, що жодної затримки за Рівненською юстицією не було і немає. Ми зробили і робимо усе, що повинні. Відтак звинувачення облдержадміністрації щодо нас безпідставні. Нагадаю, що хоч спільне розпорядження голови обласної ради та голови облдержадміністрації було прийняте ще в жовтні 2016 року, до нас на реєстрацію воно потрапило тільки 30 травня 2017 року. До розробки документа працівники юстиції не залучалися. Розпорядження було прийняте з порушенням законодавства. Ми пішли назустріч ОДА і відповідно до їхнього листа повернули розпорядження на доопрацювання. Крім того, ми самі стали ініціаторами того, аби долучитися до робочої групи, що працювала над розпорядженням, щоб розробити його правильно. Аби добровольці отримали не просто папірець, а документ, який дає їм реальні права і має реальні наслідки. Після цього я особисто неодноразово зверталася до облдержадміністрації з проханням якнайшвидше подати документ нам на реєстрацію. Утім, справа чомусь затягувалась. А новий проект розпорядження на державну реєстрацію нам подали лише 30 серпня 2017. Як виявилось, у поданому документі не вистачало ряду обов’язкових погоджень державних органів. Обов’язок зібрати такі погодження має виключно ОДА перед подачею розпорядження в юстицію для держреєстрації. Ще раз наголошую, що ми стояли, стоїмо і будемо стояти на захисті прав воїнів АТО. Щойно отримаємо розпорядження з усіма погодженнями, а їх ніби за один вчорашній день змогли зібрати практично всі, відразу зареєструємо його. Сподіваюсь, це буде вже нинішнього тижня.

Версія для друку
36
від 12.09.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»