Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Свято над Случем вдалося

 Отож туристи, які прибули сюди з першими променями сонця, могли сповна насолодитись  єднанням  з природою, подихати чистим цілющим повітрям, намилуватися сріблястим серпанком  легкого туману над Случем. Не менш цікаво було спостерігати  і за тим, як організатори свята  - працівники Соснівської селищної ради запалювали під велетенським казаном,  в якому мав варитися куліш, вогонь, розставляли на столах традиційні поліські кулінарні  шедеври – пампушки з часником, східні  млинці, гречаний куліш,  вибудовували з тонесенько нарізаних шматочків сала і ковбаси хатку.
А на берег прибували нові і нові гості – представники навколишніх  і навіть доволі віддалених сільських рад, влаштовували композиції з виробів декоративно-ужиткового мистецтва, кулінарних смаколиків, зокрема, медової продукції.
Лісівники місцевого держлісгоспу подбали про достатню кількість тоненько нарубаних дров, щоб  всі охочі могли приготувати власний різновид кулішу і пригостити туристів. Біля великого загальносвяткового казана  порядкувала головний кухар Віра Кот, а над маленькими казанчиками чаклували майстрині поліської кухні з Губкова, Маринина, Хмелівки, Глибочка, Городища, Іванівки, Князівки та інших сіл району. А ще  з Рівного, Гощі і навіть із Закарпаття.
І все це відбувалося під час виступу прекрасного колективу «Drive boks» з Рівного, який прибув на свято на запрошення  Соснівського селищного  голови Миколи Кота.
Залишивши куліш і юшку у великому, середніх і малих казанах умлівати, опівдні всі поспішили на урочисте відкриття свята. Ведучі запросили на сцену  заступника голови Рівненської ОДА Світлану Богатирчук-Кривко, голову райдержадміністрації Віталія Люшина, голову районної ради Віктора Федаса, директора ДП»Соснівське лісове господарство» Олександра Прохора та Соснівського селищного голову Миколу Кота, який на правах господаря  та співорганізатора  і відкрив свято.
Зі щирим вітальним словом до присутніх звернулася Світлана Богатирчук-Кривко. Вона наголосила, що серед нових місцевих етнокультурних традицій, які протягом останнього часу утверджуються на Рівненщині, свято «День гарячого казана» - одне з найоригінальніших, бо воно  збирає за одним столом і єднає усіх, є символічним підтвердженням  підсумків сільськогосподарського року. Також вона висловила сподівання, що наступного року воно стане обласним.
Настала пора навести останні штрихи у приготуванні кулішу. Присмачити головну  святкову страву ведучі запросили почесних гостей. Дівчата в національних уборах вручили  кому поліно, щоб підкинути у вогнище, кому масло, кому сіль та перець, вдягнули усім фартухи. Під загальні оплески Світлана Богатирчук-Кривко, Віталій Люшин, Віктор Федас, Олександр  Прохор, Микола Кот підійшли до головного казана і виконали відповідальну місію.
«Просим гостей наш куліш
        скуштувати,
Досить усім нам слину ковтати,
Є в куліші досить сала, пшона,
Ложки беріть і черпайте до дна»,
– під ці слова ведучих господині приступили до частування гостей, яке продовжувалося і під час великої концертної програми. До її підготовки левову частку зусиль доклали працівники районного відділу культури. А розпочав концерт вокальний ансамбль «Щебетухи» районного будинку культури. До вподоби присутнім були й виступи фольклорних гуртів з Князівки, Губкова, народного хореографічного колективу «Берізка», вокальних ансамблів сіл Яблунне, Яринівка, Зірне, вокалістів Ігоря Нагорнюка, Вікторії Драганчук, Мирослави Мішкевич, Оксани Рудик, юних аматорів сцени з Іванівки, Губкова, Глибочка. Захопленими оплесками нагородили присутні  учасників клубу «Воїн», які приїхали на «Свято  гарячого казана» з Костополя, аби показати свою майстерність у такому виді бойового мистецтва як карате. Чимало гостей прибуло на свято з дітьми. Тож організатори подбали і про різноманітні  розваги для малечі та підлітків.
«День гарячого казана» плавно перейшов у вечір «Битви діджеїв», під час якої молодь могла натанцюватися  досхочу.
• Надія Ярмолюк

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: