Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

«Спрощенцям» на замітку: єдиний внесок сплачується незалежно від доходу

Як роз’яснила начальник відділу податків  і зборів з фізичних осіб ДПІ у м.Рівному Наталія Фесовець, для ФОП - платників єдиного податку єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464.

Для зазначеної категорії платників встановлена обов’язкова ставка єдиного внеску, що дорівнює 22 відсотків бази нарахування.

Згідно з частиною дванадцятою ст. 9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця ( у 2018 році  – 3723х22% = 819,06 грн. щомісяця).

Отже, підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Ця норма не застосовується до тих ФОП, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, чи досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, оскільки згідно законодавства ці категорії громадян мають право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: