Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Спритний Друзь

 

 

18 вересня один із демобілізованих учасників АТО Мартін Брест написав пост, в якому зазначив: «Головний психіатр МОУ, начальник клініки психіатрії полковник Олег Друзь сьогодні на комітеті з питань охорони здоров’я заявив (прочитав з власної презентації), що 93 відсотки учасників АТО є потенційною загрозою для
суспільства («скритий ворог»).
За його словами, 93 відсотки із нас – проблемні, і нас треба лікувати». Згодом виступ військового психіатра також обурив інших учасників АТО. Так, 19 вересня в одному з видань з’явився блог волонтерів руху «Повернись Живим», в якому вони звинуватили Друзя в тому, що «полковник з Міністерства оборони вважає 93 відсотки учасників АТО «потенційною загрозою для суспільства». У тексті розповідалося про виступ Друзя на круглому столі Комітету ВР із питань охорони здоров’я, де головною темою були психологічна реабілітація учасників АТО і зменшення кількості самогубств серед демобілізованих військових. Зокрема Друзь заявив, що
«як свідчить міжнародний досвід, учасники бойових дій після повернення до мирного життя можуть стати  загрозою як для власних сімей, так і для всього суспільства». «За статистикою, 98 відсотків з них потребують кваліфікованої підтримки та потребують кваліфікованої допомоги внаслідок дії бойових стрес-факторів. Розлади характеризуються високим рівнем конфліктності, підвищеною агресією, низькою працездатністю, загостренням і розвитком хронічних захворювань, алкоголізмом, асоціальною поведінкою, підвищенням рівня суїцидів, скороченням тривалості життя», – зазначив він на засіданні.

Під час виступу за спиною психіатра демонстрували слайди, де було зазначено, що 93 відсотки бійців  «соромляться або перешкоджають прояву психічних проблем». При цьому  над пірамідою психічних  розладів був напис – «це  скритий ворог».  До слова, у травні в Києві СБУ та прокуратура  вже затримували головного психіатра Міністерства  оборони України. Як тоді  повідомляла прокуратура,  начальник клініки психіатрії Головного військовомедичного госпіталю Міноборони хотів 52 тисячі  гривень хабара від військовослужбовця за довідку  про неможливість проходження військової служби.  Проте в історії з головним психіатром Міноборони спливли ще деякі цікаві факти, які стосуються  Рівненщини. Дружина  Олега Друзя - Ольга Сєдова, яка є громадянкою  Росії (вдумайтесь, дружина вливового чиновника Міністерства оборони  України є громадянкою  країни, яка вчинила агресію проти нашої держави),  у Верхові Острозького району має будинок і дві земельні ділянки.

Набуття  права власності на земельні ділянки та будинок сталося не за часів злочинної  влади Януковича, а влітку  2015 року. Причому в липні 2015 року Ольга Сєдова  стала власницею житлового будинку площею понад  230 метрів квадратних  лише за якихось 40 тисяч гривень та власницею  земельної ділянки площею 2192 метри квадратних приблизно за таку ж  суму. А вже через місяць,  у серпні того ж року, вона  стала власницею ще однієї  земельної ділянки площею 2011 метрів квадратних.

Земельні ділянки та  житловий будинок, ймовірно, розташовані довкола водойми в селі Верхів,  бо це мальовниче місце  вже давно вподобали «грошові мішки». Окрім цього,  це сімейство має чимало  нерухомості в Києві та  Обухівському районі, і вся  вона була придбана в той  час, коли на сході вже розпочалася АТО.  Цікаво, хто проштовхував інтереси пана Друзя  на Острожчині і допомагав  його дружині, громадянці  Російської Федерації, так  активно розживатися на  нерухомість? Чи саме не  в цій історії криється загадка того, чому кілька років тому саме Острожчина  стала кузнею кадрів на Рівненщині?

 • Роман Вістенко 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: