«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
24 Квітня 2018 року

Село зачистять від свиней?

Африканська чума свиней, про яку ще донедавна в Україні говорили як про щось далеке і невідоме, вже вшосте за останні кілька років дісталася Рівненщини.

Останній випадок зафіксували 20 листопада у селі Черниця Корецького району, що на  Рівненщині. Зараз там працюють ветеринари, рятувальники, поліція. Масово умертвляють та спалюють свиней. На контролі тримають і ситуацію в сусідніх селах.

А все почалося з того, що в одного господаря ввечері 19 листопада загинула свиноматка. А в ніч на неділю ще троє підсвинків шестимісячного віку. Чоловік звернувся по допомогу ветеринарів. Фахівці відібрали матеріали і направили їх у рівненську лабораторію. Вже там встановили діагноз – африканська чума свиней. Однак для підтвердження чи спростування результатів лабораторних досліджень матеріали відправили до столиці. Ввечері 21 листопада київські експерти підтвердили підозри.
Туші загиблих тварин спалили, місця, де відбирали матеріали, продезинфікували. Того ж вечора патрульні взялися охороняти населений пункт, аби люди не почали вивозити свиней чи їхні туші за межі села.
Та, відповідно до затверджених стандартів, у разі виявлення в населеному пункті африканської чуми свиней, забою та спаленню підлягає все поголів’я, виявлене в радіусі трьох кілометрів. А у випадку із селом Черниця – це майже три сотні свиней.
- Вже 22 числа в селі виставили два ветеринарно-карантинні поліцейські пости і почали вилучати поголів’я свиней з господарств. Одні люди ставляться до цього з розумінням. Інші реагують емоційно,  повідомив  начальник головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області Володимир Лазарчук.
За 22 та 23 листопада фахівці вилучили та спалили 38 свиней загальною вагою 2686 кілограм. Кажуть, що окремі господарі встигли самі заколоти свиней та заховати м’ясо. Примітно, що африканська чума свиней для людей не страшна.
До слова, аби якось підтримати селян, голова Корецької РДА пообіцяв виплатити людям компенсацію за знищене поголів’я. Суми виплат поки не обрахували, та обіцяють, що за кожен кілограм свинини сплатять 25-26 гривень.
Карантинні заходи триватимуть впродовж сорока днів. Стільки ж часу фахівці триматимуть на контролі ситуацію і в сусідніх селех - Богданівка, Крилів та Бриків.
• «Голосно»

Версія для друку
47
від 25.11.2016р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»