Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Самородок із Бережниці

Так сталося і минулої неділі: проникливе та емоційне виконання нашим земляком Дмитром Самком пісні Тіни Кароль «Перечекати», яке линуло з глибини душі співака, розвернуло крісла Тіни Кароль, Джамали, Потапа та Сергія Бабкіна, кожен із яких запрошував юнака стати частиною його команди. Зваживши всі «за» і «проти», конкурсант обрав своїм тренером Сергія Бабкіна.

Зі сцени «Голосу країни» Дмитро Самко зазначив, що він родом із  поліського села Бережниця, що у Дубровицькому районі. Отож, щоб більше дізнатися про земляка, ми зв’язалися з його мамою Тетяною Миколаївною. З її слів дізналися, що син із дитинства співав скрізь -  в хаті, в дворі, в полі, не раз його піснями заслуховувалися й сусіди. Уже в першому класі талант хлопця помітила його перша вчителька Раїса Миколаївна. А так як у селі не було музичної школи, то і розвивати здібності фахово не було де. Зате згодом син захопився акторською грою і став активним учасником драматичного гуртка «Таланти», що діяв у школі. Він неодноразово ставав переможцем районних та обласних конкурсів, що й вплинуло на вибір професії: після закінчення школи подав документи до Київського національного університету культури і мистецтв на акторський факультет і вступив на державну форму навчання.
– Ми з батьком не перечили щодо його вибору, – зазначила Тетяна Миколаївна, - адже бачили, що сину це подобається і приносить насолоду. А людина має працювати там, куди прагне її душа. Після закінчення навчання у Києві було непросто влаштуватися на роботу, отож на якийсь час Діма повернувся додому, працював у місцевому Будинку культури. І вже на роботі демонстрував неабиякі співочі здібності – став одним із переможців Всеукраїнського конкурсу козацької пісні. Але згодом зрозумів, що зреалізувати себе вдома буде важко, отож знову подався до Києва, влаштувався в один із театрів монтажником сцени, створив  свій рок-гурт і мріє про співочу кар’єру.

На запитання, від кого ж Дмитро перейняв дар співу, Тетяна Миколаївна відповіла, що в її родині дуже гарно співали і мама, і батько, і сестра, й вона сама співає в церковному хорі. Отож, напевно,  сину  й передався хист у спадщину, а ще й талант від Бога має,  адже його голос звучить зовсім по-іншому, виконання заворожує, зачіпає за живе. Пригадала Тетяна Миколаївна і кумедний випадок, коли вони разом із сином-школярем виконували на сцені пісню «Виростеш ти сину», й у якийсь момент одночасно забули слова. Але не розгубилися, й за хвильку продовжили спів, тож глядачі навіть не помітили.
А ще мама розповіла, що коли Діма приїздить додому, хоч зараз це буває не так часто, відразу кидається допомагати батькам по господарству, адже знає, що роботи в селі завжди вистачає, то сіно косити,  то городи обробляти, то дрова заготовляти.
 Поспілкувалися ми й із директором Бережницького НВК I-III ступенів Галиною Володимирівною Кедрук. Вона розповіла, що Дмитро був дуже активним у всіх шкільних справах, хорошим учнем у навчанні. Й у селі його добре знають. А тому минулої неділі більшість односельців,  затамувавши подих, спостерігали за його виступом. І коли всі зіркові тренери повернулися до виконавця, зазначила Галина Володимирівна, були одночасно вражені й горді, що мають такого талановитого земляка й школа не стояла осторонь його зростання.
Уже цієї суботи у Бережницькому НВК I-III ступенів відбуватиметься зустріч випускників. Завітає до школи і Дмитро Самко. Отож є сподівання, що свято у Бережниці пройде чудово, адже думається, що багатьом односельчанам та однокласникам захочеться поспілкуватися із земляком, який прославляє їхнє село на всю Україну.
Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: