«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Вересня 2018 року

Розум, вправність, ентузіазм

Позитивні емоції, азарт, драйв тут просто зашкалювали. 2,5 кілометра лісової траси на території Малуського лісництва ДП «Березнівське лісове господарство» минулої п’ятниці перетворилися на дорогу фізичних та інтелектуальних випробувань для лісівників Рівненщини. Тут вперше за останні роки відбулися обласні змагання з лісового багатоборства «Лісова всебічність 2018».


Демонстрували свої знання, вміння і фізичну підготовку команди з усіх сімнадцяти лісгоспів Рівненщини. За якомога коротший проміжок часу потрібно було пробігти згадані кілометри і виконати теоретичні та практичні завдання на дев’яти лісових зупинках. Приміром, на першому етапі «Ботаніка та дендрологія» викладачі Березнівського лісотехнічного коледжу, а саме вони переважно були у складі суддівської команди, чекали на конкурсантів… із плетеними кошиками. Учасники змагань на відведеній у лісі ділянці мали назбирати в них максимальну кількість рослин і назвати їх ще й латиною. Далі ж, пробігши кількасот метрів, посеред лісу вимальовувався ну просто красивенний розсадник...
– А на цьому етапі учасники мають практично порахувати кількість садивного матеріалу у розсаднику, а також за зразками насіння визначити, яким деревам воно належить, - розповідає головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства обласного управління Людмила Ковальчук.
– А скільки ж їх тут є? – запитую, дивуючись ідеально рівненьким пухнастим рядочкам сосни у розсаднику, ну просто як із глянцевого журналу.
– 700 тисяч. Із допомогою цього садивного матеріалу можна створити 70 гектарів лісу. Це взагалі еталон постійного розсадника з вирощування садивного матеріалу нашої основної лісоутворюючої породи – сосни звичайної. Якщо керуватися ДСТУ, то з одного гектара має бути вихід 1 мільйон 600 тисяч штук стандартних сіянців, а тут – 2 мільйони. Взагалі у Березнівському лісгоспі лісокультурна справа на дуже високому рівні.
Загалом учасники змагань мали пройти 9 етапів – крім згаданих це електрон­ний облік, лісівництво, геодезія, таксація, стрільба, охорона і захист лісу, мисливство. Обсяг підготовчої роботи, яку зробив перед змаганнями Березнівський лісгосп, просто вражав. Все було ідеально – розумно продуманий маршрут, який має всі умови для виконання різнопланових етапів конкурсу, зручна для бігу лісова дорога, відведені у лісі ділянки для практичних завдань із геодезії, лісництва та інших, тир посеред лісу, гарно облаштовані місця для суддів… До речі, саме у Березнівському лісгоспі, як розповів директор Олег Олексієвець, свого часу відбулися перші змагання з лісівничого багатоборства, нині ж саме цьому підприємству випало відродити цей конкурс.
Викладалися на повну силу й учасники багатоборства. Було хвилювання, були мокрі від бігу з останніх сил футболки та, звісно ж, змагальний дух і азарт. Цікаво було спостерігати, як зосереджено учасники, котрі вже фінішували, стежили за турнірною таблицею, яка заповнювалася оперативно, адже ледь не щохвилини по рації судді повідомляли бали того чи іншого учасника на різних етапах конкурсу.
У результаті переможцем у командному заліку стала команда ДП «Володимирецький лісгосп» (Володимир Чабан та Олексій Павлюк), друге місце вибороли лісівники ДП «Клеванський лісгосп» (Іван Бебко і Микола Криживець), третє – ДП «Острозький лісгосп» (Сергій Сьомак та Дмитро Ткачук). В індивідуальній першості переміг Микола Крижовець (ДП «Клеванський лісгосп»), срібло виборов Олексій Павлюк (ДП «Володимирецький лісгосп»), бронзу – Євген Щур (ДП «Дубровицький лісгосп»).
Варто наголосити, що господарі змагань – представники ДП «Березнівський лісгосп» Роман Прокопчук та Ігор Петрук, які брали участь у змаганнях поза конкурсом, продемонстрували найкращий результат як в індивідуальному, так і в командному заліках.
– Приємно випробувати власні сили. Такі змагання додають бадьорості, виховують лісівничий дух, - каже інженер із лісокористування I категорії ДП «Березнівське лісове господарство» Роман Прокопчук. – Я радий, що обрав цю професію. Привабили дисципліна і порядок у лісництвах, авторитет, який мають працівники лісу. Свого часу я займався у шкільному лісництві, наставником у нас був лісничий Балашівського лісництва Юрій Гапон, він відіграв значиму роль у виборі життєвої дороги. Безмежно вдячний також викладачам Березнівського лісотехнічного коледжу за гарну підготовку і знання, які вони дають учням.
– А я в галузі працюю вже 16 років. Звісно ж, найлегше було виконувати практичні завдання, адже ми це робимо щодня. А от бігти – важкувато, - усміхається старший майстер Красносільського лісництва і представник команди-переможця з Володимирецького лісгоспу Володимир Чабан.- Свого часу я вже брав участь у лісівничому багатоборстві, коли ці змагання були започатковані. Нині значно вищий рівень організації і більше практичних завдань.
– Я під дуже сильним враженням. Цікаво, захоплююче, багато нових знайомств, панує командний дух, – поділився враженнями після фінішу старший майстер лісу ДП «Клеванське лісове господарство» Микола Крижовець.
Вручаючи нагороди переможцям, голова Рівненської обласної організації Товариства лісівників України, перший заступник начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Михайло Прокопчук наголосив, що перемогу заслужено здобули найсильніші учасники, адже саме вони продемонстрували найвищий рівень фахової підготовки та професійної майстерності.
Голова Березнівської райдержадміністрації Віталій Люшин, який був присутній на змаганнях, зауважив високий рівень організації, подякував усім лісівникам за якісну роботу, адже лісова галузь не лише ефективно працює, а й дбає про захист своїх працівників, підтримує соціальні проекти на місцях.
Розважив глядачів та лісівників і напівжартівливий позаконкурсний турнір – головні лісничі лісгоспів змагалися, хто найбільш точно і далеко кине чобота. Найвправнішим виявився представник Клеванського лісгоспу.
• Світлана Тубіна

Версія для друку
37
від 14.09.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»