«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
21 Квітня 2018 року

Розвазький хліб знають всюди

ПСП «Розвазьке», що в Острозькому районі, одне з небагатьох господарств нашої області, яке не лише вирощує зернові, але й випікає хліб, тобто виробляє кінцевий продукт хліборобської праці. Уже 16 років тут працює міні-пекарня, яка нині випікає понад 10 сортів запашного хліба та булочок.

Історія відкриття пекарні була досить незвичною, як кажуть, не від доброго життя. Коли нинішнього голову Петра Ягодку тільки обрали керівником господарства, то у жнива виникла потреба годувати людей. А бідні були такі, що і хліба не було за що купити. Ось так і відкрили свою пекарню, збудувавши одну піч. З того часу розвазьким хлібом смакують не лише мешканці села, а й жителі Рівного, Острога, Нетішина та довколишніх сіл. Хлібина коштує 4 гривні 50 копійок, і  це дуже прийнятна ціна в сьогоднішніх умовах.
– Якби не власний хліб та молоко, то нам було б сутужно, – зізнається керівник підприємства Петро Ягодка. За його словами, ціна на солярку вже сягнула двадцяти гривень, а на молоко ледве дотягує до шести.  За реалізований кілограм яловичини, яку треба вирощувати до двох років, селянин може придбати всього лиш півтора літра солярки. Ще один невтішний момент – дотепер держава повертала сільгосппідприємствам  80 відсотків ПДВ. З першого січня наступного року цю норму скасовують.
Постійно зростає ціна на електроенергію. Сьогодні для господарства вона коштує 2 гривні 36 копійок за один кіловат. Відтак за місяць у пекарні нагоряє світла на  70-80 тисяч гривень. Відключення бувають дуже часто, як каже Петро Іванович, «вітер ще в Польщі, а світла в Розважі вже немає».  А хліб – справа серйозна, він не може чекати, коли енергетики надумаються подати світло. Тому у господарстві все ж таки сподіваються на розуміння з їх боку і на те, що й у державі найближчим часом справи підуть на лад.
• Василь Бурченя

Версія для друку
46
від 18.11.2016р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»