Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

«Рівнеазот» знову під прицілом – тепер Луценковим

19 березня правоохоронці провели обшуки на підприємствах, підконт­рольних олігарху Дмитру Фірташу, у рамках кримінального провадження про ухиляння від сплати податків. Про це у Facebook повідомила речник Генпрокурора Лариса Сарган.
Обшуки пройшли в офісах підприємств реального сектору економіки та торговців цінними паперами, які нібито причетні до вчинення злочинів.
«Протягом 2015-2017 років членами організованого злочинного угрупування, з метою ухилення від сплати податків низкою підконтрольних українському олігарху Дмитру Фірташу підприємств, а саме: ПРАТ «Сєвєродонецьке об’єднання азот», ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік» та іншими, які входять до бізнес-групи «GROUP DF», організовано діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній», - написала вона.
За словами Сарган, у 2015-2017 роках з метою виводу коштів у тіньовий сектор економіки підприємства, про які йшлося вище, уклали договори страхування зі страховими компаніями ПРАТ «СК «Саламандра-Україна», ПРАТ «СК «Дім страхування» та ін., що входять у бізнес-групу «Group DF», на підставі яких страховим компаніям перерахували фіктивні страхові внески.
«Тобто, застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угрупування», – пояснила Сарган.
Виведення цих коштів здійснювалось шляхом страхування підконтрольними Фірташу страховими компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу «сміттєвих» цінних паперів інших фіктивних підприємств та «підставних» фізичних осіб.
«Такі кредити не планувалися до повернення, про що заздалегідь було відомо членам злочинного угруповання. Після прогнозованого неповернення цих кредитів, страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансовій компанії, з подальшим виведенням готівки через банківські установи», - повідомила речник Генпрокурора.
Вона додала, що готівку, отриману в результаті злочинної діяльності, направляли підприємствам реального сектору економіки. «Орієнтована сума ухилення від сплати податків складає понад 500 мільйонів гривень», - підсумувала Сарган.
Дізнатися про реакцію на звинувачення керівників ПАТ «Рівнеазот» нам не вдалося. Голова правління Михайло Заблуда у телефонному режимі повідомив нам, що перебуває у відпустці і коментувати нічого не збирається. Втім, реакція Group DF на звинувачення Генпрокуратури не забарилася. Там заявили, що оприлюднена Ген­прокуратурою інформація про розкрадання підприємствами групи засобів і несплату податків не відповідає дійсності і є абсурдною по своїй суті.
 «Весь бізнес Group DF працює строго відповідно до українського законодавства і, незважаючи на тиск, в повному обсязі виконує свої зобов’язання перед державою як по виплаті податків, так і інших обов’язкових зборів і платежів», ? йдеться в повідомленні.
У компанії також повідомляють, що за характером діяльності підприємства Group DF належать до групи об’єктів з підвищеним рівнем небезпеки і відповідно до Закону «Про страхування» зобов’язані страхувати ризики господарської діяльності. Тому, виконуючи вимоги законодавства, підприємства Групи на ринкових умовах працюють з низкою страхових компаній. А подібні звинувачення Генпрокуратури в Group DF назвали черговою спробою чинити тиск на групу і її акціонера ? Дмитра Фірташа.
«Такі безвідповідальні заяви з боку Генеральної прокуратури вводять в оману громадськість і завдають шкоди діловій репутації Group DF. Тому ми маємо намір усіма законними методами захищати інтереси групи і готові звертатися в судові і правозахисні інституції для відновлення справедливості», ? підсумували в компанії.
Нагадаємо, що ПАТ «Рівнеазот» є стратегічним підприємством для Рівненщини, завдяки якому місцевий бюджет отримує мільйонні надходження. З другої половини  минулого року підприємство гасило борги перед бюджетом та своїми працівниками, які виникли внаслідок вимушеної зупинки підприємства на початку 2017 року.
Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: