Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівне без базару?

Адже через два роки закінчується термін оренди речовим ринком цієї території, і саме міська влада вирішуватиме, чи продовжувати термін оренди ще на якийсь десяток років чи погодитись із тим, що на цьому місці має розпочатися модне тепер будівництво багатоквартирних висотних будинків. А оскільки один із засновників і власників ринку, голова правління ПрАТ «Речовий ринок» Валентин Королюк нині є радником міського голови Рівного Володимира Хомка, то можна зробити припущення, що міський голова прийме саме таке рішення, яке йому нарадять.
До речі, сам Валентин Королюк ще десять років тому впевнено заявляв, що речовий ринок був, є і завжди буде. Проте нині він має дещо іншу думку:
– Знаєте, колись і баба була дівкою. Що таке речовий ринок у далекому 1994 році… і тепер, то є, як кажуть,  дві великі різниці – усе навколо змінюється. Сидіти і чекати, що буде з ринком через 2 роки, а саме через стільки в нас завершується термін дії договору про оренду,  ми не стали, а тому, щоб ця проблема не застала нас зненацька, подали свої пропозиції на розгляд міської ради. Мають відбутися громадські слухання, погодження у всіх необхідних інстанціях. Замовником майбутнього будівництва буде міська рада, а ми готові бути інвесторами, тобто вкладати в будівництво й облаштування цього мікрорайону приватні кошти.  Вважаємо, що тут має бути комплекс висотних житлових будинків із торговими центрами на першому поверсі. Треба розуміти, що рано чи пізно розпочнеться реконструкція стадіону, довкола облаштують рекреаційну зону, і речовий ринок сюди аж ніяк не вписується. Але, знову ж таки, все вирішуватиме міська влада, а ми в разі підтримки нашої пропозиції готові вкладати кошти, - стверджує Валентин Королюк.
До речі, він вважає, що в разі, якщо міська влада таки піде на те, щоб закрити ринок, то створювати новий ринок в іншому місці абсолютно недоцільно, адже в новобудах можна буде відкрити достатню кількість торгових центрів.
Проте існує й інша версія розвитку подій. У контексті подальшого зубожіння населення міська влада не наважиться піти на такий непопулярний крок як закриття ринку, адже це позбавить засобів для існування тисячі рівнян. Наші люди не від хорошого життя йдуть працювати на ринок. Тим більше, що у міської влади є сумний досвід боротьби з торговцями на продуктовому ринку, де перемогу здобули останні. І, очевидно, що ув’язуватися в нове протистояння з мешканцями Рівного  Володимиру Хомку навряд чи захочеться. Утім, очевидно, усе залежатиме від того, наскільки привабливою для міської влади буде пропозиція інвесторів.
На жаль, почути позицію очільників міської влади Рівного нам так і вдалося. Мобільний міського голови Володимира Хомка, який перебуває у відпустці, не відповідав, так само як і в. о. міського голови, секретаря ради Сергія Паладійчука, якому передали прохання прокоментувати цю проблему.
• Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: