«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
21 Липня 2018 року

Польська делегація побувала в одному з навчальних відділень РЦПТО ДСЗ

30 червня у Рівному на запрошення Рівненської обласної ради з робочим візитом перебувала делегація сеймика Вармінсько - Мазурського воєводства (Польща). Після офіційної зустрічі із рівненською владою поляки відвідали одне з навчальних відділень Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, що у Рівному на вул. І. Підкови, 17-А.

 

Учасники делегації оглянули навчальні кабінети, майстерні, лабораторії, цехи, навчальний ресторан, салон краси, побували в гуртожитку готельного типу, ознайомилися з обладнанням та технологіями, які використовуються під час навчального процесу, дізналися про систему взаємодії навчального закладу з роботодавцями, а також поспілкувалися із слухачами та оцінили вироби майбутніх кондитерів.

Головною метою зустрічі був обмін досвідом у питаннях організації навчального процесу та сучасного розвитку агротуристичних послуг на Рівненщині.

Оксана Зигалова презентувала гостям освітні послуги РЦПТО ДСЗ, провела екскурсію навчальним відділенням, що готує фахівців готельно-ресторанного господарства та сфери туристичних послуг. Польським колегам було запропоновано вишукані гостинці, зроблені руками майбутніх кондитерів.

У конференц-залі навчального закладу діалог із гостями вели начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Рівненської облдержадміністрації Олександр Муран, депутат Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна Новорок, директор РЦПТО ДСЗ Володимир Псюк і заступник директора РЦПТО ДСЗ Оксана Зигалова.

Збігнєв Пєтшак, голова комісії сеймику Вармінсько - Мазурського воєводства зауважив, що Україна багато в чому повторює шлях Польщі:

-         Розвиток та стрімке оновлення ринку праці часто випереджають навчальні програми з підготовки фахівців. Наразі в Польщі існує певна криза професійної освіти. Важливо, щоб під час реформ, які є у вас неминучими, не знищити важливі ділянки економіки. Ми раді будемо обмінюватися досвідом у справі навчання за актуальними професіями та допомагати в пошуках партнерів. Я дізнався, що Рівненський центр профтехосвіти готує робітників за 56-ма професіями. Це досить значна пропозиція.

Тетяна Новорок:

-         47 % безробітних – молоді люди віком до 35 років. Саме тому РЦПТО ДСЗ пропонує перекваліфікацію за затребуваними професіями. Важливо, що після навчання в РЦПТО ДСЗ до 85% наших слухачів успішно працевлаштовуються. Служба зайнятості постійно аналізує потреби роботодавців. Останнім прикладом нового формату співпраці є оцінювання результатів неформального навчання кухарів із усієї України , яке відбувається у Рівному на базі РЦПТО ДСЗ.

Олексій Бучинський:

-         В Україні і, зокрема, на Рівненщині існує гостра нестача робітничих кадрів. Причина – в інтенсивному розвитку приватних вишів. Після здобуття Незалежності активно почали відкриватися приватні навчальні заклади. Помилково вирішили, що вища освіта – найголовніша. Час показав хибність цієї позиції: реалізуватися людям із дипломами про вищу освіту ставало дедалі важче, адже ринок диктував інші потреби.

Олександр Муран:

-         Маємо багато ідей та проектів щодо розвитку туризму в регіоні, адже кількість бажаючих відвідати Рівненщину та інші країни постійно зростає. Турист завжди прагне комфорту, видовищ та смачної кухні, і наша задача забезпечити професійний супровід туристів на усіх етапах. Досвід польських колег та унікальні можливості РЦПТО ДСЗ допоможуть налагодити співпрацю у цьому напрямку.

Головним підсумком перебування польської делегації став підписаний Меморандум про співпрацю на наступний рік між Рівненською обласною радою та сеймиком Вармінсько-Мазурського воєводства. В планах не лише закріпити напрацьовану в сфері освіти, туризму та медицини базу, але й освоювати нові аспекти співпраці. Розроблятиметься стратегія обміну фахівцями та навчання персоналу для новостворених, на зразок польських, екскурсійних офісів. Співпраця включатиме в себе не лише традиційне навчання, а й вивчення ринку агротуристичних послуг країни-сусідки.

Версія для друку
26
від 30.06.2017р.
  1
Коментарий

Юля 2017-07-24 15:54:31

Для розвитку агротуризму потрібно знати добре мову поляків. Тут допоможуть:https://www.imclasses.com. Сама проходила курс тут.

CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»