«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
19 Вересня 2018 року

Пляж готовий, а озеро?

Купальний сезон ще не розпочався, а воду в Басівкутському озері, найпопулярнішому місці літнього відпочинку в Рівному, вкотре визнали небезпечною для купання. Проблема забруднення водойми піднімається щороку, адже в озеро продовжують скидати каналізаційні стоки з прилеглих домогосподарств й воно дедалі більше перетворюється на болотну канаву.

У місті Рівне фактично немає водойми, де можна покупатися і не думати про наслідки. А в озері останніми роками постійно виявляють мікроорганізми, які можуть призвести до захворювань.

Днями відбувся «Круглий стіл» щодо обговорення та вирішення проблеми  брудної  води у річках та озерах Рівного, ініціатором якого був Микола Бляшин, який б’є на сполох,   адже озеро знаходиться на передостанній стадії забруднення. Отож є  намагання зібрати зацікавлених людей і зробити все можливе, щоб озеро стало як 20 років тому. Головною метою є відновлення стійкого функціонування басейну річки Устя,  захист водних екосистем від забруднення та виснаження  й збереження ландшафтного і біологічного різноманіття, забезпечення екологічно-безпечних умов для проживання населення та господарської діяльності.

Було запропоновано низку варіантів від різних організацій щодо вирішення цієї проблеми. Держекоінспекція закликає телефонувати на гарячу лінію і повідомляти про правопорушників, які нищать озеро, тобто зливають відходи.
Також на заході були присутні представники Рівненського обласного лабораторного центру, які оцінювали мутагенність водного середовища, їхні результати невтішні.
Виступали й рівняни, які готові допомогти у вирішені питання очистки Басового  Кута.

Спеціалісти радять купатися у спеціально відведених для цього місцях й  не ігнорувати таблички біля водойм про заборону лізти у воду.

 

Версія для друку
23
від 09.06.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»