«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
17 Жовтня 2018 року

Пісні під звуки бандури створили прекрасний настрій глядачам звіту-концерту “Бандури срібний передзвін”

За тембром звучання з бандурою не може зрівнятися жоден музичний інструмент, адже вона здатна передати найтонші людські емоції і почуття. Ще раз у цьому переконалася, побувавши днями на звіті-концерті «Бандури срібний передзвін» заслуженого працівника культури України, голови обласної Націо­нальної Всеукраїнської музичної спілки, поета-композитора Андрія Пастушенка, що відбувся у залі камерної та органної музики. Якщо згадати історію, то бандура була символом української вільнолюбивої душі, а виконавці у співаних думах, баладах переповідали люду на майданах про всі важливі події, закликали до борні, до переосмислення. Отож можна сказати, що бандура це ще й політичний інструмент.


 Як зазначив організатор дійства, це була його дуже давня мрія, яка нарешті здійснилася: авторські пісні заіскрилися барвистими переливами під звуки бандури. Концерт зібрав майже сотню слухачів, які, затамувавши подих,  насолоджувалися авторськими піснями, а також покладеними на слова Євгена Гущина, Петра Перебийноса, Олександра Богачука, Петра Велесика, Юрія Берези, Тамари Шкіндер. Їх виконували дитяча капела бандуристів «Нащадки», дует сестер-бандуристок Наталії та Ірини Євтушок, лауреати міжнародних та всеукраїнських фестивалів Мирослава Очеретяна, Назар Волощук та багато інших.
Особливу атмосферу на концерті створювали звуки бандури у виконанні ансамблю бандуристок «Рівненчанка», коли кожна струна цього музичного інструмента доповнювала емоційний смисл пісні на слова В. Міроненка «Ненавиджу війну». Символічно, що цей концерт відбувався у День Збройних Сил України, і це була данина шани тим, хто на фронті  жертовно і самовіддано відстоює наш із вами спокій.
Також під час концерту звучало чимало вітань натхненнику заходу – Андрію Пастушенку, в яких мовилося, що нині дуже потрібно підтримувати патріотичний дух, особливо молоді, щоб наша держава мала міцне коріння, яке буде неспроможна вирвати жодна буря.
• Ольга Дем’янчук

Версія для друку
10
від 15.12.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»