«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Червня 2018 року

Після націоналізації у Приватбанку - нові можливості й перспективи

Два місяці тому українське суспільство пережило доволі сильний стрес через чутки про можливе банкрутства ПриватБанку. На щастя, фінал цієї історії виявився благополучним: держава не просто вчасно втрутилася у непросту ситуацію, що склалася, але й взяла на себе весь фінансовий тягар із порятунку банку. Попри те, що таке рішення коштувало їй 116,8 млрд. гривень, сьогодні можна упевнено сказати, що воно було правильним.

У протилежному випадку наслідки могли б бути дуже невтішні не лише для внутрішнього фінансового ринку, але й загалом для країни.

Отож, держава чи не вперше в історії прийняла рішення виступити інвестором великого приватного банку шляхом викупу акцій та докапіталізації на згадану вище суму. ПриватБанк націоналізували, він ожив, почав дихати на повні груди і впевнено повертати назад дещо втрачені на короткий період позиції. І нехай тепер хтось наважиться заявити, що держава не може бути ефективним менеджером і власником.  

Як вплинула націоналізація на роботу Приватбанку, чи залишилися у виграші його клієнти, якою є стратегія і пріоритети його подальшого розвитку? Про ці та інші аспекти йшлося під час прес-конференції керівництва Північно-Західного Регіонального управління ПриватБанку. 

 

—  Це було абсолютно правильне рішення, яке змогло гарантувати спокій громадян та стабільність банківської системи. За 25 років роботи ми здобули довіру 20 мільйонів клієнтів, і після націоналізації зробили все, щоб утримати їх. Нині наші зобовязання перед клієнтами покриті «живими» грошима на 63 відсотки. Для порівняння, станом на 19 грудня, тобто до націоналізації, ця цифра не становила приблизно 8,5 відсотка. Щоб підвищити ліквідність банку, було прийнято рішення про зниження ставок по депозитах - як для фізичних осіб (максимальна ставка складає 16,8 відсотка), так і для корпоративних клієнтів (максимальна ставка - 16,5 відсотка). Все це зроблено заради того, щоб ми почали кредитування на більш вигідних для клієнтів умовах, - коментує ситуацію директор Північно-Західного Регіонального управління ПриватБанку Юрій Войтенко. 

За його словами, ПриватБанк планує значне зростання кредитування - до 5 млрд. гривень щороку для малого і середнього бізнесу, для корпоративного бізнесу та для населення. Йдеться також про збільшення ефективності бюджетів розвитку за прикладом «теплих кредитів», активізацію роботи з центральними органами виконавчої влади та з місцевими бюджетними програмами - зокрема, розміщення на депозитних рахунках вільних бюджетних коштів. До речі, на сьогодні такі депозити у ПриватБанку на Рівненщині уже мають Острозька академія, міська рада Вараша, НУВГП. Є великі сподівання, що цей список поповнюватиметься і надалі. І це ще одна з переваг націоналізації Приватбанку: раніше бюджетні установи виявляли бажання працювати з державними банками, відтак для Привату в цьому сегменті, так би мовити, особливих перспектив не було.

- Наша амбітна стратегія - стати найкращим ощадним банком, зробити фокус на фізичних осіб, ФОП, малому та середньому бізнесі. Хочемо стати банком №1 й для корпоративних клієнтів. Однак ми є не лише фінансовою установою, але й ІТ-компанією,  - зауважує Юрій Войтенко. - Тому плануємо й надалі розвивати свої технології і постійно пропонувати нові продукти та сервіси. Зокрема, основною конкурентною перевагою банку для клієнтів-фізосіб є Приват24. Кожного клієнта, який приходить у відділення, ми з радістю навчаємо працювати з нашими технологіями, щоб у подальшому він мав унікальну можливість економити свій час, замість витрачати його на стояння у чергах до кас. Так, до кінця року збираємося навчити віддаленій роботі з банківськими технологіями ще 500 тис. осіб. А ще набирає популярності такий продукт банку як «Папка-24» - сервіс для компаній та підприємців з обміну документів між собою в електронній формі. Це надзвичайно зручно, економно і комфортно, сподіваємося, що цим продуктом найближчим часом почнуть користуватися якомога більше учасників фінансового ринку. Окрім цього, ПриватБанк запроваджуватиме нові проекти із використанням QR-коду - де пасажири з легкістю зможуть придбати собі електронний квиток в електротранспорті зі свого ноутбука чи мобільного телефону або ж так само миттєво оплатити рахунки за комунальні послуги.

Також ПриватБанк, за словами Юрія Войтенка, планує відкрити щонайменше 60 додаткових відділень у різних регіонах нашої держави, а це означає, що додатково у банку буде влаштовано на роботу кілька тисяч фахівців банківської справи. Є великі сподівання, що декілька таких відділень найближчим часом зявляться і на Рівненщині - у першу чергу в Радивилові та  Рівному. А ще банк розвиватиме роботу з роздрібною торгівлею і планує на 15 відсотків збільшити кількість POS-терміналів.

Після націоналізації ПриватБанк  не лише не призупинив дії жодної із своїх програм, а й активно запроваджує нові. Зокрема, завдяки проекту КУБ («Країна Успішного Бізнесу») із 1 квітня 2016 року було профінансовано 5388 бізнес-проектів, в український бізнес банком було інвестовано понад 508 млн. гривень.

Гарні новини і для власників картки «Універсальна», одного із найпопулярніших продуктів ПриватБанку. За словами заступника директора Наталії Костюшок, яка також є керівником напряму «Кредитні карти» Північно-Західного Регіонального управління ПриватБанку, кредитні ліміти практично кожен бажаючий може збільшити до 50 тисяч гривень. Це дасть клієнтам можливість ще активніше користуватися картою, розраховуватися нею через мережу Інтернет та у торгово-сервісній мережі, адже знижка може сягати від 1 до 20 відсотків. Одним із сервісів цієї карти також є можливість оплати частинами.

До речі, є приємна новина і для фермерів, яких українські банки досі кредитували неохоче або ж на дуже невигідних для них умовах.

- Перші 6 місяців позичальник погашає лише відсотки, а наступні півроку — борг із відсотками, рівними частинами, -  розповідає про особливості кредитування фермерів керівник напряму з реалізації послуг середньому бізнесу Північно-Західного Регіонального управління ПриватБанку Наталія Караван. А ще, за її словами, Приватбанк допоможе фермерам придбати сільськогосподарську техніку за спрощеною схемою. Клієнт обирає потрібний агрегат у постачальника та сплачує банку лише аванс за техніку, а далі банк купує цю техніку та передає її клієнту за схемою лізингу. Нині ПриватБанк обслуговує в агросекторі 11 188 юридичних та 3574 фізичних осіб. Загалом по лінії «Країни Успішного Бізнесу» планується надати 2 млрд. грн. кредитів та створити до 1 млн. робочих місць ще до кінця цього року.

• Роман Вістенко

Версія для друку
9
від 03.03.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»