«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
25 Травня 2018 року

Під ОДА – з молитвами

Днями у Рівному під стінами обласної державної адміністрації вкотре було людно. Цього разу зібралися на мітинг священики, черниці та прихожани УПЦ (МП), які в такий спосіб виступали проти прийняття Верховною Радою України законопроектів, які, на думку духовенства, дозволять забирати у них церкви. Йдеться про законопроекти №4511 та №4128.

 Це проекти законів про особливий статус релігійних організацій України, «керівні центри» яких знаходяться в державі-агресорі, і про внесення змін до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо зміни релігійними громадами підлеглості. Водночас такий же протест-молебень священиків і прихожан УПЦ (МП) відбувався й під Верховною Радою.
Є питання у духовенства й до обласної влади. За словами секретаря Рівненського єпархіального  управління УПЦ протоієрея Олександра Єгорова, у такий спосіб вони вимагають припинити блокування реєстрації статутів релігійних громад УПЦ (МП) на Рівненщині. Пропозицію не здійснювати такої реєстрації, за словами протоієрея, ініціювали обласні депутати Олександр Савчук та Валентин Крока. У чому ж полягає суть проблеми, церковник пояснити не зміг.
Натомість заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що камінь спотикання криється у тім, що були внесені не лише зміни, яких вимагає податковий кодекс, а й планується внести зміни щодо передачі майна релігійних громад. Наприклад, сьогодні майнові питання вирішує громада, а в статутах прописували, що вирішуватися вони мають єпархією.
Як коментує Світлана Богатирчук-Кривко,  ситуацію із реєстрацією статутів вивчає експертна рада. Вона зауважила, що в обласної влади з’являться можливості впливу лише тоді, коли завершиться експертна оцінка, і зазначила, що діятимуть тільки в правовому полі. Нині ж, за її словами, у багатьох районах із цього приводу тривають судові конфлікти. Коли вони завершаться, місцевій владі залишиться тільки виконувати рішення судів.
Анатолій  Андрієвський

Версія для друку
20
від 19.05.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»